Viljareal u šesnaestini finala Lige Evrope

Astana - Viljareal 2:3, u prvoj utakmici 5. kola grupe A
Viljareal, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2017. 18:58h

Fudbaleri Viljareala plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su večeras na gostovanju pobijedili Astanu sa 3:2 u petom kolu grupe A.

Viljareal je prvi na tabeli sa 11 bodova, Astana je druga sa sedam, dok je Slavija iz Praga treća sa pet iz četiri utakmice, dok je Makabi Tel Aviv posljednji, četvri s jednim bodom.

Astana je pred svojim navijačima povela golom Žuniora Kabanange u 22. minutu, da bi u 39. izjednačenje Viljarealu donio Raba. Neriješenim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, da bi gosti iz Španije u drugom dijelu nadigrali Kazahstance.

Preokret Viljarealu donio je Sedrik Bakambu u 65. minutu, a isti igrač je u 83. riješio pitanje pobjednika. Astana je prekao Patrika Tvumasija u 88. minutu samo ublažila poraz.