"Viola" produbila krizu Milana, Juve i Napoli jure Romu

Juventus i Napoli smanjili zaostatak za Romom (koja sjutra igra sa Torinom), dok je Fiorentina bila bolja od Milana
6 komentar(a)
Ažurirano: 02.11.2013. 22:18h

Juventus i Napoli su nastavili jurnjavu za Romom, a Milanovoj krizi se ne nazire kraj - "rosonere" je u ambis gurnula Fiorentina koja je na "San Siru" slavila sa 2:0.

Da li je ovo posljednji meč na klupi za Masimilijana Alegrija vjerovatno će biti jasno već sjutra, ali čini se da mu se ne piše dobro, jer je potpredsjednik kluba Adrijano Galijani iznerviran napustio stadion dvadesetak minuta prije kraja.

Milan je u 11 kola osvojio samo 12 bodova, a večeras je izgubio od bolje ekipe - Huan Vargas iz slobodnog udarca u 27. i Borha Valero u 73. bili su dovoljni da sastav iz Firence odradi ovo gostovanje i preuzme četvrto mjesto na tabeli.

Stefan Savić je bio na terenu 90 minuta i opet je odigrao bez greške...

Juventus je u premijernom meču 11. kola pobijedio u Parmi i napravio pritisak na Romu koja sada ima dva boda više, uz meč manje (sjutra gostuje Torinu).

"Stara dama" je u delikatnom meču na "Tardiniju" slavila sa 1:0, a jedini gol na meču dao je Pol Pogba u 77. minutu, pa je šampion upisao treću uzastopnu pobjedu bez primljenog gola, nakon Katanije (4:0) i Đenove (2:0).

Ne posustaje ni Napoli - tim Rafaela Benitesa je golovima Hosea Kaljehona i Mareka Hamšika bio bolji od Katanije (2:1).

Inter sjutra gostuje u Udinama, a Roma želi da protiv Torina upiše 11. trijumf u isto toliko utakmica ove sezone.

Napoli - Katanija 2:1 (Kaljehon 15, Hamšik 20 - Kastro 25)

Milan - Fiorentina 0:2 (Vargas 27, Valero 73)

Parma - Juventus 0:1 (Pogba 77)