Volfsburg može i bez De Brujnea i Perišića: "Vukovi" razbili Šalke

Volfsburg slavio golovima Dosta, Rodrigesa i Klosea
Volfsburg, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.08.2015. 20:31h

Volfsburg je makar do sjutra preuzeo prvo mjesto Bundes lige nakon što je kod kuće lako izašao na kraj sa Šalkeom.

Na "Folksfagen areni" je bilo 3:0 za "vukove", a goste iz Gelzenkirhena je otvorio Bas Dost sjajnim golom iz polumakazica u 17. minutu.

Šalke je imao reakciju do poluvremena, a onda je u samo tri minuta nastavka morao da se preda - prvo je Rikardo Rodriges iskoristio penal za 2:0, a upisao se i Tim Klose.

U sastavu Volfsburga, čak ni na klupi, nije bilo Kevina de Brujnea i Ivana Perišića, koji su meč odgledali sa tribina.

Razlog se zna - Belgijanac gotovo sigurno ide u Mančester siti, a hrvatski napadač je sve dogovorio sa Interom.