Duel Rome i Juventusa u četvrtfinalu se igra 21. januara u Rimu. Udineze eliminisao Inter
2 komentar(a)
Rađa Naingolan, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.01.2014. 22:49h

Roma je minimalnim rezultatom, ali prilično lako, savladala Sampdoriju u osmini finala i zakazala novi okršaj sa Juventusom, ovog puta u Kupu Italije.

"Vučica" i aktuelni šampion su se sastali prošlog vikenda u šampionatu, tada je Juve bio bolji, pa će Rimljani u Kupu svakako imati motiv više da se suprotstave „dami”.

Večeras je na "Olimpiku" bio dovoljan pogodak Grka Vasilisa Torosidisa u 8. minutu, a koliko je Roma bila dominantna govori i to da je najbolji pojedinac susreta bio golman gostiju Vinćenco Fjoriljo.

"Imali smo veliki broj šansi da postignemo drugi gol i zadovoljan sam načinom na koji smo prošli. Nismo patili u defanzivi, iako je Sampdorija odigrala dobru utakmicu", rekao je trener Rome Rudi Garsija.

Francuz je od prvog minuta šansu ukazao Rađi Naingolanu, fudbaleru koji je u utorak stigao iz Kaljarija.

Belgijanac je ostavio dobar utisak, bio je na terenu do 67. minuta, a stigao je i da promaši veliku šansu.

Duel Rome i Juventusa u četvrtfinalu se igra 21. januara u Rimu...

Udineze je savladao Inter na "Friuliju" i praktično spriječio milanski derbi u četvrtfinalu, jer se vjeruje da Milan neće pogriješiti protiv drugoligaša Specije na "San Siru" naredne srijede.

Jedini gol u Udinama dao je Brazilac Majkousel u 32. minutu.

Fiorentina je sinoć bila bolja od Kjeva (2:0) i za plasman u polufinale će se nadmetati sa boljim iz duela Katanija - Sijena.

Posljednji polufinalni par činiće pobjednici mečeva Lacio - Parma i Napoli - Atalanta.