Vučinić strijelac poslije skoro dva mjeseca, poraz Napolija

Napadač Juvea pogodio protiv Atalante (3:0), i to mu je prvi gol još od 23. oktobra i gostovanja Nordsjelandu u Ligi šampiona...
55 pregleda 2 komentar(a)
Mirko Vučinić, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.12.2012. 22:15h

Juventus je rutinski savladao Atalantu kod kuće (3:0), pobjegao je Interu na sedam bodova, a Mirko Vučinić konačno našao put do mreže - crnogorski napadač je postigao prvi gol na meču već u 2. minutu i tako prekinuo golgeterski post.

Mirkova pauza je trajala skoro dva mjeseca, jer je posljednji pogodak postigao 23. oktobra, i to u Ligi šampiona na gostovanju Nordsjelandu.

Kada su golovi u Seriji A u pitanju, Vučinić je čekao još od gostovanja Đenovi - taj meč je odigran 16. septembra. Pored Vučinića, strijelci za Juve su bili i Andrea Pirlo iz majstorski izvedenog slobodnog udarca i Klaudio Markizio.

"Imali smo pravi pristup, nismo potcijenili protivnika i brzo smo riješili utakmicu", rekao je Antonio Konte.

Milan nastavio seriju, magla zaustavila Romu

Milan je lako izašao na kraju sa Peskarom (4:1) i to mu je četvrti trijumf zaredom, nakon što je bio bolji od Juventusa, Katanije i Torina.

Peskara je na "San Siru" poklonila dva gola „rosonerima” (Abruskato i Žonatas su pogodili sopstvenu mrežu), a Antonio Noćerino i Stefan El Šaravi su samo završili posao...

"Moj tim se i dalje oporavlja, trebaće mu još vremena, ali sam siguran da ćemo ispuniti ciljeve", rekao je Masimilijano Alegri.

A Roma je stala, magla u Veroni joj nije bila po volji - "vučica" je izgubila od Kjeva (gol Serđa Pesilijea u 87. minutu), pa je serija od četiri pobjede zaustavljena.

Koliko je Rimljane zabolio poraz govori i to da trener Zdenjek Zeman nije izašao pred novinare nakon utakmice. Navodno, Rimljani su nezadovoljni suđenjem, jer smatraju da je gol Pelisijea bio iz ofsajda, ali i da su oštećeni za dva penala.

"Bolje je da ne govori danas", rekao je generalni menadžer Rome Franko Baldini.

Povratak Jovetića i samoubistvo Napolija

Stevan Jovetić se vratio u tim Fiorentine, koja nije imala problema sa Sijenom u toskanskom derbiju (4:1).

Jovetić je zamijenjen u 60. minutu (Stefan Savić igrao cijeli meč), a učestvovao je u akciji kod trećeg gola koji je postigao Alberto Akvilani.

Junak je bio Luka Toni, dvostruki strijelac...

"Dva gola i tri boda - to je odlično. Hvala momcima, ovo je njihova zasluga", istakao je Toni nakon trijumfa u toskanskom derbiju.

A gubitnik kola je Napoli.

Napolitanci su prvo gubili od Bolonje, potom su preokrenuli, stvarali šanse da pregaze protivnika, a onda su šokirani - evrogol Konea i pogodak Portanove donijeli su konačnih 2:3!

Torino je remizirao sa Đenovom, a Crnogorac Marko Bakić je bio na klupi.

Napoli - Bolonja 2:3 (Gamberini 50, Kavani 70 - Gabjadini 10, Kone 86, Portanova 89)

Milan - Peskara 4:1 (Noćerino 1, Abruskato 51 (autogol), Džonatas (autogol) 79, El Šaravi 81 - Terlici 56)

Katanija - Sampdorija 3:1 (Paljalunga 55, Bergesio 65, Kastro 90 - Mareska (penal) 29)

Kjevo - Roma 1:0 (Pelisije 87)

Đenova - Torino 1:1 (Grankvist 29 - Bjanki 19)

Juventus - Atalanta 3:0 (Vučinić 2, Pirlo 14, Markisio 27)

Parma - Kaljari 4:1 (Belfodil 21, 86, Bjabjani 54, Valdes 65 (penal) - Sau 20)

Fiorentina - Sijena 4:1 (Toni 16,79, Pizaro 19 (penal), Akvilani 45 - Režinaldo 70)