Vukčević i Bakić kratkih rukava protiv Šahtjora, Zenit pregazio AZ

ŠAhtjor Braga Marko BAkić, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.09.2016. 21:13h

I nakon drugog kola grupne faze Lige Evrope Braga crnogorskih reprezentativaca Nikole Vukčevića i Marka Bakića je bez pobjede.

Četvrtoplasirani tim prošlosezonskog portugalskog šampionata nakon remija sa Gentom na startu (1:1), poražen je u Lavovu od Šahtjora 2:0.

U reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala domaćin je poveo u 5. minutu golom Stepanenka.

Ukrajinski vicešampion je od 47. minuta igrao bez isključenog Freda, ali mu to nije smetalo da pogotkom Kovalenka 9 minuta kasnije riješi duel.

Vukčević je za poraženi tim odigrao svih 90 minuta, dok je Bakić ušao na teren u 67. minutu.

Njihov povremeni saigrač iz reprezentacije Ivan Kecojević slavio je sa Cirihom trijumfom nad Osmanlisporom 2:1.

Luka Đorđević igrao je dvadesetak minuta u novom trijumfu Zenita, koji je u Sankt Petersburgu pregazio AZ Alkmar 5:0 i zakoračio ka šesnaestini finala.

Mančester junajted je na jedvite jade izašao na kraj sa ukrajinskom Zorjom na Old Trafordu (1:0).

"Đavole" je izvadio Zlatan Ibrahimović, golom u 71. minutu.

Dva dana nakon proslave 40. rođendana Franćesko Toti je bio starter i asistent u ubjedljivom trijumfu Rome nad rumunskom Astrom (4:0).

Inter je nastavio da se kocka ugledom. Frank de Bur je u Pragu promijenio šest startera u odnosu na nedjeljni meč sa Bolonjom u Seriji A, što je Sparta iskoristila.

Do 25. minuta domaćin je vodio 2:0 golovima Kadleca, u nastavku su mreže tresli Palasio i Holek. Nakon dvije runde Inter je bez boda.

Na krajnjem istoku Starog kontinenta (ili zapadu Azije), u Azerbejdžanu i Kazahstanu, otvoreno je drugo kolo Lige Evrope.

I dok su kazahstanski šampion Astana i švajcarski viceprvak Jang bojs uspavali gledaoce, igrajući bez golova, u Bakuu je bilo živo i uzbudljivo.

U meču sa Gabalom, Majnc je vodio od 41. minuta golom japanskog napadača Mutoa.

Između 57. i 62. minuta pogocima Kurbanova sa bijele tačke i Zenjova domaćin je preokrenuo.

Onda su riječ opet preuzeli Njemci, koji su zahvaljujući Kordobi (68) i Oztunaliju (78) stigli do prvog trijumfa.