"Vukovi" deklasirali Bajer, Ajntraht izvukao bod poslije pet vezanih poraza

1852 pregleda 0 komentar(a)
Arnold postiže gol za Volfsburg, Foto: Marius Becker

Domaći teren, bez navijača, definitivno nije prednost u Bundesligi.

To se pokazalo i u prva dva kola nastavka, a potvrdilo u nepotpunoj trećoj rundi.

Na četiri meča domaći timovi nisu ostvarili pobjedu, a nakon što je Bajern u derbiju slavio protiv Borusije, tri boda na strani uzeo je i Volfsburg, dok su dva susreta završena neriješeno.

Volfsburg je protutnjao Leverkuzenom, pobijedio čak sa 4:1, iako je Bajer bio u strašnoj seriji, bez poraza na posljednjih 12 mečeva, računajući Ligu Evrope i Kup Njemačke.

Blistao je Marin Pongračić, hrvatski štoper, strijelac prvog i posljednjeg gola, u 43. i 75. minutu.

Pigađali su i Maksimilijan Arnold i Renato Štefen.

Ajntraht je prekinuo niz od pet vezanih poraza u Bundesligi, remijem protiv Frajburga (3:3), nadoknadivši 1:3 u posljednjih desetak minuta.

Bod timu iz Frankfurta donijeli su Kamada u 79. i Čandler u 82. minutu.

Bez golova je završen meč Verder - Borusija Menhengladbah.