"Vukovi" osvojili Berlin, slavio i Nirnberg

1 komentar(a)
Volfsburg, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.02.2014. 22:38h

Volfsburg je nakon dva startna poraza u 2014. godini povezao i dva trijumfa i jasno stavio do znanja rivalima da ne odustaje od borbe za Evropu.

Ovog puta "vukovi" su potvrdili kvalitet i u Berlinu - na Olimpijskom stadionu je savladana Herta sa 2:1, pa je sastav sa "Volksfagena" stigao na 5. mjesto sa izglednim šansama da se na kraju domogne Lige Evrope, ako se računa da je Liga šampiona možda nerealna želja.

Herta je povela preko Skjelbreda u 21. minutu, a preokret je uslijedio u nastavku - Knohe u 58. i Kaligjuri 20 minuta kasnije donijeli su Volfsburgu tek treći trijumf u gostima ove sezone...

Nirnberg je dugo bio jedini tim bez pobjede u ligi, a onda je u četiri kola upisao tri - posljednja žrtva je bio Augsburg (jedini gol je dao Josip Drmić).