Zagrebačka fešta: Dinamo srušio Benfiku, Napoli i Čelsi završili posao

Tim Nenada Bjelice slavio 1:0. Velika pobjeda Viljareala protiv Zenita u Sankt Peterburgu (3:1)
7162 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Dinama, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2019. 21:27h

„Maksimir” je godinama bio prazan, sada je čitavi Zagreb došao da uživa i slavi. I imao je šta - Dinamo je u prvom meču osmine finala Lige Evrope savladao slavnu Benfiku 1:0!

Gol za feštu na prepunim tribinama je postigao Bruno Petković iz penala u 38. minutu, koji je izborio Dani Olmo. Tim koji zbog suspenzije nije mogao da vodi sjajni strateg Nenad Bjelica je čak bio bliži vođstvu 2:0, nego Portugalci izjednačenju.

Porazno za „orlove” zvuči da nisu imali nijedan zicer...

U četvrtfinalu su već jednom nogom Napoli i Čelsi, koji su sa po 3:0 savladali Salcburg, odnosno Dinamo Kijev.

Mrežu Austrijanaca su u prvom poluvremenu tresli Arkadijuš Milik i Fabijan Ruiz, da bi u nastavku autogol postigao Žerom Onguene.

Za "plavce" su precizni bili Pedro, Vilijan i Kalum Hadson-Odoi.

Veliki korak ka četvrtfinalu je napravio Ren, koji je savladao Arsenal 3:1. „Tobdžije” su povele u 4. minutu golom Aleksa Ivobija, ali je u 41. isključen Sokratis Papastatopulos.

To je odmah kaznio Benžaman Burižo, koji je prvo šutirao u živi zid, a zatim poklopio loptu i pogodio mrežu Petra Čeha. Naćo Monreal je u 65. minutu postigao autogol, da bi sjajni Ismaila Sar u 88. donio veliku prednost Francuzima.

Veoma blizu četvrtfinalu je i Viljareal, koji je u Sankt Peterburgu šokirao Zenit - 3:1. Tim koji je bori za opstanak u Primeri je meč riješio u nastavku...

U duelu Ajntrahta i Intera nije bilo golova, a praška Slavija je u Andaluziji izborila sjajnih 2:2 protiv Sevilje.