Zamalo čudo u Milanu, Totenhem ipak prošao dalje

Inter slavio 4:1 nakon produžetaka, ali Totenhem prošao zahvaljujući golu u gostima. Prvi meč u Londonu Englezi su dobili 3:0
1 komentar(a)
Inter, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.03.2013. 22:25h

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, iako su večeras, u revanš meču osmine finala, izgubili od Intera sa 4:1 poslije produžetaka.

Inter je bio nadomak da napavi senzaciju i eliminiše Totenhem, koji je u Milano došao sa prednošću od tri gola.

Golovima Kasana u 20, Palasija u 52. i autogolom Galasa u 75. minutu "neroazuri" su anulirali prednost gostiju sa Vajt Hart Lejna i izborili produžetke.

Djelovalo je da će izabranici Andree Stramaćonija uspjeti da zadaju konačan udarac Totenhemu, ali bruku tima iz Londona spriječio je Emanuel Adebajor, koji je u 96. minutu savladao golmana Handanovića.

Nadu domaćih navijača ponovo je probudio Alvarez u 110. minutu, ali to nije bilo dovoljno za prolazak među osam najboljih.

Produžeci su viđeni i na utakmici između Rubina i Levantea, jer su i poslije 180 minuta igre mreže mirovale.

Tim iz Kazanja slavio je golovima Rondona u 100. i Đađuna u 112. minutu.