Zambiji i Nigeriji samo po bod

Zambija je povela u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena pogotkom Mbesume, a konačan rezultat postavio je Adane u 65. minutu s igračem manje...
Zambija - Etiopija, Foto: REUTERS
Ažurirano: 21.01.2013. 20:36h

Aktuelni prvak se okliznuo - Zambija je igrala samo neriješeno sa Etiopijom (1:1) u prvom meču grupe C na Kupu afričkih nacija.

Inače, Etiopljani su prvi imali priliku da dođu do prednosti, ali je u 25. minutu Saladin promašio jedanaesterac.

Samo 11 minuta kasnije Zambija je stigla do brojčane prednosti na terenu nakon što je zbog krvničkog starta isključen golman Etiopije Tasu.

Neizvjesnosti nije falilo ni u meču Nigerija i Burkine Faso, i opet je favorit morao da se zadovolji bodom.

Nigerijci su primili gol za 1:1 u 94. minutu kada je pogodio Alan Traore na asistenciju napadača Rena Džonatana Pitroipe.

Popularni "super orlovi" su prethodno poveli preko Emanuela Emenikea u 23, a posljednjih 15 minuta su igrali s igračem manje jer je isključen Efe Embroz.

Sjutra se igraju mečevi u grupi D, a domaćin je grad Pokeng. Sastaju se Obala Slonovače - Togo i Tunis - Alžir.