Zenit maksimalan, Bragi bod u Turskoj, Junajted i Inter proradili

Braga, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.10.2016. 21:13h

Mančester junajted je makar na 90 minuta izgledao onako kako Žose Murinjo želi.

"Đavoli" su na Old Trafordu pobjedili Fenerbahče 4:1 u trećem kolu grupne faze Lige Evrope i zakoračili ka šesnaestini finala.

Već do poluvremena sve je bilo gotovo - domaći su između 31. i 34. minuta postigli dva gola sa bijele tačke (Marsijal i Pogba), a neposredno pred odlazak na odmor još jednom se pogotku radovao najskuplji fudbaler u istoriji.

U nastavku, Lingard se pridružio listi strijelaca, da bi Robin van Persi dobio aplauz stadiona na kome je proveo tri godine...

Zenit je i treći put slavio - tim iz Sankt Petersburga je gubio ona gostovanju Dandalku, ali je preokrenuo golovima Maka (71) i Đulijana (77).

Oporavljeni Luka Đorđević je ušao na teren neposredno nakon drugog gola.

Braga je u prvoj polovini aprila igrala u četvrtfinalu Lige Evrope, izgubivši oba meča od ukrajinskog Šahtjora.

Roma je u meču sa Austrijom vodila 3:1, ali je u posljednjih deset minuta dozvolila Austrijancima da joj dva puta zatresu mrežu, i odnesu veliki bod iz Rima...

Pola godine kasnije, tim crnogorskih reprezentativaca Nikole Vukčevića i Marka Bakića je nakon trećeg kola i dalje bez pobjede u grupnoj fazi slabijeg kontintentalnog klupskog takmičenja.

Portugalci su izvukli bod na gostovanju Konjasporu, a ishodom mogu da budu zadovoljni, jer je osmoplasirani sastav turskog šampionata vodio od 9. minuta golom reprezenativca BIH Denija Miloševića.

Braga, za koju je svih 90 minuta igrao Vukčević (Bakić odgledao duel sa klupu), je izjednačila u 55. minutu zahvaljujući Egipćaninu Hasanu.

U drugom meču grupe H, Šahtjor je zadržao maksimalan učinak, ubjedljivim trijumfom nad Gentom.

Cirih, sa Ivanom Kecojevićem u postavi, remizorao je u Bukureštu sa Steauom i zadržao se na diobi druge pozicije u grupi L, u kojoj je Viljareal gubio 2:0 na gostovanju Osmanlisporu, ali je spasio bod.

Italijanski mediji su u četvrtak najavili da sudbina Franka de Bura na klupi Intera umnogome zavisi od utakmice sa Sautemptonom na Meaci.

Holanđanin je „preživio“, čemu može da zahvali italijanskom reprezentativcu Antoniju Kandrevi, koji je u 67. minutu riješio prilično dosadni meč. I pored toga što je na udaru najvatrenijih navijača „nero-azura“, Mauro Ikardi je bio u sastavu i sa kapitenskom trakom predvodio saigrače. Domaćin je od 77. minuta igrao bez isključenog Marcela Brozovića.

Prvo mjesto u grupi K preuzela je Sparta, koja se iz Izraela, sa meča sa Hapoelom, vratila sa tri boda.