Zeta rutinski protiv Kotorana

"Zadovoljan sam, igrali smo dobro i zabilježili ubjedljivu pobjed", kazao je Rade Vešović, trener Zete
1 komentar(a)
Goran Burzanović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 20.05.2012. 09:13h

Fudbaleri Zete su ubjedljivom i sigurnom partijom protiv Bokelja (3:0) dva kola prije kraja i matematički izborili treću poziciju, koja bi im juče donijela Evropu da je Mogren imao slične ambicije.

Ovako, Golubovčani su plasman na evroscenu osigurali mnogo prije jučerašnje duela.

Na drugoj strani, Bokelj je dva kola prije kraja i matematički ispao iz društva najboljih.

"Zadovoljan sam, igrali smo dobro i zabilježili ubjedljivu pobjedu. Ostala su nam još dva meča do kraja koja ćemo odigrati pošteno, kao i svaki do sad, kako bi se što bolje spremili za evropska iskušenja", kazao je Rade Vešović, trener Zete.

Domaćin je otvorio Kotorane već u 6. minutu, sjajnim golom Koraća iz slobodnog udarca.

Rani pogodak omogućio je igračima Zete da odigraju slobodnije i stvore još nekoliko izglednih šansi.

U promašajima se najviše isticao strijelac prvog gola.

Nisu ni fudbaleri Bokelja bili pasivni, uglavnom su svoje šanse vrebali nakon kontranapada, te šutevima iz daljine.

Ipak, golman Zete Ivanović ostao je budan do kraja utakmice.

Meč je riješen u samom finišu, i to golovima rezervista - omladinski reprezentativac Boljević pogodio je u 83. minutu nakon asistencije Božovića, da bi Orlandić u 88, neposreno nakon što je ušao u igru, realizovao asistenciju Burzanovića.

Zeta - Bokelj 3:0 (1:0)

Golubovci - Stadion “Trešnjica”. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Đorđije Ražnatović (Cetinje). Strijelci: Korać u 6, Boljević u 83. i Orlandić u 88. minutu. Žuti kartoni: V. Peličić, Kaluđerović (Zeta).

Zeta: Ivanović 7, V. Peličić 7, M. M. Radulović 7, Kaluđerović 7, Vujačić 7, Zlatičanin 7, Z. Peličić 7, (Boljević 7), Božović 7 (Kalačević), Burzanović 7,5, Knežević 7 (Orlandić 7), Korać 7.

Bokelj: Petković 5,5, Spalević 5, V. Pavićević 5,5, Todorović 5,5, Vušurović 5, Arsenijević 5,5, Jaredić 5 (Stojanović), Kasalica 5 (S. Pavićević), Krsmanović 5,5, Vuković 6, Molabećirović 5,5 (Videkanić 6).