Zeta zaustavila lidera, Perović u 93. spasao Budućnost poraza

Bez pobjednika u derbiju - 1:1
8543 pregleda 1 komentar(a)
Perović postiže gol za izjednačenje, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.08.2019. 21:19h

Budućnost je stala nakon četiri pobjede i propustila šansu da dodatno pobjegne Sutjesci na tabeli.

Lider šampionata je remizirao sa Zetom pod Goricom - 1:1, čak je i bio veoma blizu poraza, a bod mu je donio Mihailo Perović u 93. minutu.

Prethodno je Zeta vodila pogotkom Jovana Baošića, koji je u 17. zatresao mrežu nakon centaršuta Nemanje Sekulića.

Zeta je našla lijek za "plave", koji su bili veoma loši u prvom poluvremenu, da bi u nastavku bili orinuđeni da idu na sve ili ništa...

Takva igra donijela je veliku šansu Zete za 2:0, kada je udarac Srđana Krstovića zaustavio Miloš Dragojević, a onda i dvije prilike za izabranike Branka Brnovića.

Obje je imao Dejan Zarubića, u 70. i 80. minutu, i oba puta je odlično reagovao Zoran Aković.

I kada se činilo da gosti nose tri boda u Golubovce, Perović je matirao Akovića i učinio da Budućnost izbjegne poraz.

Budućnost sada ima 13 bodova, dva više i utakmicu više od drugoplasirane Iskre.

Sutjeska je, takođe uz meč manje, na sedam bodova...

BUDUĆNOST - ZETA 1:1 (0:1)

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 600. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Strijeci: Perović u 93. za Budućnost, Baošić u 17. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Božović (Budućnost), Baošić, S. Vukčević, Tuzović, Jamoa i Goranović (Zeta).

Budućnost: Dragojević, Đurić (46. Božović), Milić, Damjanović, Boljević, Mirković, Raičković (46. Grbić), Mijić, Ivanović, Bakić (62. Zarubica), Perović.

Zeta: Aković, Tuzović, Baošić, Ceklić, Sekulić, Milojko, S. Vukčević (74. Sopo), Goranović, Bošnjak (90. L. Lambulić), I. Vukčević (57. Krstović), Jamoa.