Zidan se kockao i dobio - Real protutnjao Galicijom

Barselona - Osasuna 7:1, Deportivo - Real Madrid 2:6 za nastavak šampionske trke
Hames, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.04.2017. 21:34h

Zinedin Zidan je na gostovanje Deportivu u La Korunji poveo tim bez dva ponajbolja štiha, Kristijana Ronalda i Tonija Krosa, jer je želio da ih odmori za utorak i Ligu šampiona protiv Atletika.

Tri dana nakon poraza u el klasiku, kada je trka za titulu u Španiji dostigla vrhunac, neki navijači Reala čak su i pomislili da je Zizu lud, ali se francuskom treneru kockanje višestruko isplatilo - "merengesi" su protutnjali Galicijom, slavili sa 6:2 i bodovno se uz meč manje opet izjednačili sa Barsom, koja je dva sata ranije poslala Osasunu u Segundu (7:1).

Da napad Reala ne čini samo tri BBC (Bejl, Benzema i Kristijano), pokazao je meč na "Riasoru", gdje su se Hames Rodriges, Isko i Morata poigravali sa domaćinom.

Депортиво - Реал Мадрид 2:6. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 34 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U velikom stilu Barselona je potvrdila pobjedu u el klasiku - Katalonci su slavili sa 7:1 protiv Osasune i bar na nekoliko minuta preuzeli prvo mjesto, sve dok Real nije počeo svoj meč.

Za razliku od Reala, Barsa je samo skoncentrisana na Primeru.

Leo Mesi takođe - najbolji fudbaler današnjice postigao je dva gola, oba briljantna, u svom stilu.

U 12. minutu se sjurio na gol budućeg drugoligaša iz Pamplone i dodirom klase prebacio golmana Sirigua za 1:0, da bi nakon sat igre plasirao loptu sa 20-ak metara, neodbranjivo za 4:1.

Po dva gola za Katalonce, koji su igrali bez Suaresa i Nejmara, dali su Andre Gomeš i Pako Alkaser, dok je Maskerano pogodio iz penala.

Osasuna, za koju nije nastupio crnogorski internacionalac Nikola Vujadinović, zaprijetila je favoritu u 48. minutu kada je preko Roberta Toresa smanjila na 2:1, ali je do kraja meča primila još pet komada i matematički ispala u Drugu ligu.

Mesi je zamijenjen u 63. minutu, uz ovacije tačno 63.989 navijača na "Kamp Nou". Umjesto njega je ušao tinejdžer Karles Alena.

Argentinac je sa 33 gola ubjedljivo prvi na listi strijelaca - dao je čak 14 više u Primeri ove sezone od Kristijana Ronalda.

Rezultati:

Deportivo - Real Madrid 2:6

Andone 35, Hoselu 84. - Morata 1, Hames 14, 66, Lukas 44, Isko 77, Kasemiro 87.

Barselona - Osasuna 7:1

Mesi 12, 61, Andre Gomeš 30, 56, Pako Alkaser 64, 86, Maskerano 67 penal - Tores 48.

Leganes - Las Palmas 3:0

Lusijano 55, 61 penal, Gerero 59.

Valensija - Sosijedad 2:3

Nani 68 (penal), Zaza 72 - Alveš 1 (autogol), Vilijan Žoze 30 (penal), Ojarsabal 65)