Zvezda uzela bod u Londonu, Partizan ubjedljiv protiv Skenderbega

Partizan u Beogradu pobijedio albanski Skenderbeg sa 2:0, golovima Tošića i Tavambe, u 4. kolu Lige Evrope
60 pregleda 9 komentar(a)
arsenal zvezda, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.11.2017. 22:10h

Crvena zvezda je osvojila veliki bod u Londonu, protiv kombinovanog sastava Arsenala 0:0, a nakon pobjede Kelna na BATE Borisovom 5:2, "crveno-bijeli" u posljednja dva meča ulaze sa realnim šansama da se plasiraju u drugu fazu.

Zvezda ima pet bodova, jedan više od BATE-a, a dva od Kelna.

Gosti su mogli i do pobjede na "Emirejtsu", u prvom poluvremenu Savić je pogodio prečku, a nekoliko dobrih ubacivanja sa krila i kontri nije realizovao Boaći.

Na drugoj strani najbolju šansu imao je Vilšer, ali je loptu nakon njegovog šuta akrobatskom intervencijom zaustavio štoper Le Talek.

Partizan je u Beogradu savladao albanski Skenderbeg sa 2:0 i preuzeo drugu poziciju u grupi B Lige Evrope, nakon četiri kola.

Naruku timu Miroslava Đukića išao je i poraz Jang Bojsa kod kuće od kijevskog Dinama. "Crno-bijeli" imaju dva boda više od Švajcaraca, koje čekaju u narednom kolu na svom stadionu. Ako pobijede, i matematički će osigurati šesnaestinu finala Lige Evrope, kolo prije kraja.

Marko Janković igrao je svih 90 minuta za Partizan, koji je poveo golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca u 39. minutu.

Trijumf je osigurao pobjedu preko Tavambe sredinom drugog poluvremena.

Rijeka, sa Markom Vešovićem u prvoj postavi, doživjela je težak poraz kod kuće od bečke Austrije - čak 4:1 slavili su gosti. Rjeka je posljednja, sa samo teoretskim šansama da dočeka proljeće u Evropi.

U istoj grupi, Milan je po drugi put u 14 dana odigrao 0:0 na AEK-om, ovoga puta u Atini. Vinćencu Monteli se trese klupa, ali je Milan i dalje prvi u grupi.

Katastrofa Evertona je potpuna nakon poraza u Lionu - tim iz Liverpula matematički je ispao, dva kola prije kraja, jer na četiri meča ima samo jedan bod. Francuzi su istopili "karamelice" sa tri gola u drugom poluvremenu.

Crnogorski vezista Nikola Vukčević igrao je svih 90 minuta za Bragu u Bugarskoj - remi protiv Ludogoreca približio je Portugalce drugoj fazi.

Stefan Mugoša je ostao na klupi u velikoj pobjedi Šerifa nad Lokomotivom u Moskvi - šampion Moldavije preuzeo je od Rusa 2. poziciju u grupi.