Zvezdi plus dva pred revanš, Rijeka najefikasnija - Vijesti.me
KVALIFIKACIJE ZA LE

Zvezdi plus dva pred revanš, Rijeka najefikasnija

Crveno-bijeli su na beogradskoj Marakani savladali IBV sa Islanda 2:0, dok je Rijeka kod kuće deklasirala tim Prestatina iz Velsa 5:0.

Pečnik
Pečnik (Foto: Beta)

Crvena zvezda je stekla dva gola prednosti pred revanš, a najubjedljiviju pobjedu u današnjim mečevima 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope ostvarila je hrvatska Rijeka.

Crveno-bijeli su na beogradskoj Marakani, zvanično pred 32.886 gledalaca, savladali IBV sa Islanda 2:0, dok je Rijeka kod kuće deklasirala tim Prestatina iz Velsa 5:0.

Strijelci za Zvezdz su bili Pečnik u 12. i Mijailović u 75. minutu.

Veliko iznenađenje priredio je luksemburški Diferdanž savladavši favorizovani Utreht 2:1.

Revanš susreti 2. kola kvalifikacija na programu su za sedam dana.

Današnji rezultati

Mladost (Crna Gora) - Senica (Slovačka) 2:2 (0:1)

Ventspils (Letonija) - Ženes Eš (Luksemburg) 1:0 (1:0)

Dila Gori (Gruzija) - Alborg (Danska) 3:0 (0:0)

Irtiš Pavlodar (Katahstan) - Široki Brijeg (BiH) 3:2 (2:0)

Dinamo Minsk (Bjelorusija) - Lokomotiva Zagreb (Hrvatska) 1:2 (0:2)

Karabah Agdam (Azerbejdžan) - Pjast Glivice (Poljska) 2:1 (1:1)

Soligorsk (Bjelorusija) - Milsami (Moldavija) 1:1 (1:0)

Honka (Finska) - Leh Poznanj (Poljska) 1:3 (1:1)

Beroe Stara Zagora (Bugarska) - Hapoel Tel Aviv (Izrael) 1:4 (1:2)

Skonto (Letonija) - Slovan Liberec (Češka) 2:1 (1:1)

Zrinjski (BiH) - Botev Plovdiv (Bugarska) 1:1 (1:0)

Anortozis Famagusta (Kipar) - Gefle (Švedska) 3:0 (2:0)

Geteborg (Švedska) - Trenčin (Slovačka) 0:0

Černomorec Odesa (Ukrajina) - Dačija Kišinjev (Moldavija) 2:0 (0:0)

Makabi Haifa (Izrael) - Hazar Lenkoran (Azerbejdžan) 2:0 (1:0)

Malme (Švedska) - Hibernijan (Škotska) 2:0 (2:0)

Petrolul Ploešti (Rumunija) - Vikingur (Farska Ostrva) 3:0 (1:0)

Rozenborg (Norveška) - Sent Džonston (Škotska) 0:1 (0:1)

Stromsgodset (Norveška) - Debrecin (Mađarska) 2:2 (0:1)

Tromzo (Norveška) - Inter Baku (Azerbejdžan) 2:0 (1:0)

Hod (Norveška) - Aktobe (Kazahstan) 1:0 (1:0)

Valeta (Malta) - Minsk (Bjelorusija) 1:1 (1:1)

Tun (Švajcarska) - Čikura (Gruzija) 2:0 (2:0)

Diferdanž (Luksembirg) - Utreht (Holandija) 2:1 (1:1)

Kukeši (Albanija) - Sarajevo (BiH) 3:2 (2:2)

Jagodina (Srbija) - Rubin Kazanj (Rusija) 2:3 (0:2)

Žalgiris (Litvanija) - Pjunik Jerevan (Jermenija) 2:0 (0:0)

Sparta Prag (Češka) - Haken (Švedska) 2:2 (1:0)

Ksanti (Grčka) - Linfild (Sjeverna Irska) 0:1 (0:1)

Hajduk Split (Hrvatska) - Turnovo (Makedonija) 2:1 (1:1)

Trabzon (Turska) - Deri Siti (Irska) 4:2 (3:2)

Crvena zvezda (Srbija) - IBV Vestmaneja (Island) 2:0 (1:0)

Vojvodina (Srbija) - Honved (Mađarska) 2:0 (1:0)

Astra (Rumunija) - Omonija Nikozija (Kipar) 1:1 (1:0)

Olimpija Ljubljana (Slovenija) - Žilina (Slovačka) 3:1 (2:0)

Slask Vroclav (Poljska) - Rudar (Crna Gora) 4:0 (2:0)

Rijeka (Hrvatska) - Prestatin (Vels) 5:0 (2:0)

Rejkjavik (Island) - Standard Lijež (Belgija) 1:3 (1:1)

Brejdablik (Island) - Šturm Grac (Austrija) 0:0

Odigrano u utorak

Levadija Talin (Estonija) - Panduri (Rumunija) 0:0