Kadeti u uzbudljivoj završnici zaustavili Izrael

101 pregleda 2 komentar(a)
Kadetska košarkaška reprezentacija, Foto: FIBA
Ažurirano: 11.08.2018. 14:04h

Odgovor nakon minus 34 protiv Litvanije nije mogao da bude bolji - kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore je u 2. kolu Evropskog prvenstva u Novom Sadu savladala Izrael sa 81:77.

„Crveni” su u meč ušli kao autsajderi, jer je njihov rival dan ranije pokazao snagu ubjedljivom pobjedom nad Slovenijom (78:63). I bolje je počeo duel, u 2. četvrtini imao dva puta plus osam, ali je Crna Gora serijom 9:0 preokrenula na 38:34.

Na velikom odmoru je bilo 38:38, a u 2. poluvremenu se vodila bespoštedna borba, u kojoj su izabranici Slobodana Savovića imali maksimum pet, a Izraelci četiri poena prednosti. Posljednji put su vodili u 38. minutu, ali je tada Filip Anđušić pogodio trojku za 75:74.

Noam Šimot Dovrat je jednim realizovanim slobodnim bacanjem izjednačio na 77:77 na 56 sekundi do kraja, ali je u narednom napadu Ilija Varajić pogodio polaganje, a potom i Anđušić i Fedor Žugić bili polovični sa linije penala za konačnih 81:77 i veliko slavlje u maloj sali novosadskog „Spensa”.

Žugić je bio igrač meča sa 29 koševa i pet skokova, a odličan je bio i Anđušić sa istim brojem uhvaćenih lopti, ali šest poena manje.

Crna Gora sjutra (13.45) igra sa Slovenijom.

CRNA GORA - IZRAEL 81:77 (18:22, 20:16, 23:22, 20:17)

Novi Sad - Mala dvorana Spensa. Gledalaca: 200. Sudije: Kardum (Hrvatska), Ozolš (Letonija), Sinterniklas (Holandija).

Crna Gora: Bulatović, KARADŽIĆ 9 (1-1), A. Bulajić 2 (2-2), Jovović, Vučević, VARAJIĆ 12 (4-3), ŽUGIĆ 29 (8-5), Grbović 2 (2-2), PAVLOVIĆ 4 (2-2), J. Bulajić, ANĐUŠIĆ 23 (6-3), Radunović.

Izrael: Cilberšlag 12, Parecki, Levi 12, DEKEL, Peled, AHARONI 7 (8-7), DOVRAT 11 (4-2), Rotem 6 (2-2), BERKOVIČ 3, Gol 2 (2-2), RINSKI 24 (1-1), Gado.