Kerol i Ljulj srušili PAO, Himki pobijedio CSKA nakon 16 vezanih poraza

Himki je slavio pred svojim navijačima nad CSKA i smanjio zaostatak u seriji na 2:1 - bilo je 79:73
96 pregleda 0 komentar(a)
ljulj, Foto: Marca.com
Ažurirano: 25.04.2018. 19:16h

Košarkaši Real Madrida slavili su u trećoj utakmici plej-of serije protiv Panatinaikosa, rezultatom 81:74 i tako poveli u seriji 2:1. U petak će na svom terenu imati meč loptu za fajnl-for Evrolige.

Meč je bio ujednačen do pred kraj druge četvrtine, kada su domaći napravili seriju 6:0, da bi na startu treće četvrtine došli i do 13 poena prednosti (50:37).

Gosti iz Grčke pribrali su krajem tog perioda i spustili razliku na samo četiri poena pred odlučujućih 10 minuta (57:53).

U posljednjoj četvrtini na scenu jstupio Serhio Ljulj, e koji je odigrao prvi meč nakon osam mjeseci pauze zbog povrede koljena.

Do tada je imao šut za tri poena 0-5, a kada je bilo najvažnije - ubacio dvije trojke.

Uzvratio je Panatinaikos, pogodili su Nik Kalates i Majk Džejms, i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Na 50 sekundi do kraja, Real je imao poen prednosti (73:72). Džejsi Kerol je preuzeo odgovornost, uzeo šut za tri poena, pogodio je, a dobio je i dodatno bacanje koje je realizovao i potpisao kraj za Panatinaikos.

Kerol je bio najbolji igrač meča sa 17 poena, a sve što je šutirao - pogodio je, slobodna bacanja 3/3, šut za dva poena 3/3 i šut za tri poena 2/2.

Nik Kalates je bio odličan u Panatinaikosu sa 26 poena, pratili su ga Džejms Gist sa 15 i Majk Džejms sa 14.

Nakon 16 uzastopnih poraza, Himki je konačno savladao CSKA i smanjio zaostatak u seriji na 2:1 - bilo je 79:73.

Imao je Himki i deset poena prednosti sredinom druge četvrtine, ali su izabranici Dimitrisa Itudisa uvijek uspijevili da se primaknu rivalu na pristojnu prednost.

U posljednjoj četvrtini domaći su napravili seriju od 9:0 i otišli na devet poena prednosti (74:65) na tri minuta do kraja i činilo se da će to biti odlučujući udarac za CSKA.

Gosti su, međutim, ponovo prišli (76:73), nakon poena Serhija Rodrigeza 20 sekundi do kraja. Faulirali su gosti Čarls Dženkinsa, koji je pogodio jedno bacanje i za CSKA više nije bilo vremena da se vrati u meč.

Sjajni u pobjedničkom timu bili su Aleksej Šved i Entoni Gil. Šved je postigao 27 poena, a Gil 22 i dodao 7 skokova.

Kod gostiju najefikasniji je bio Kori Higins sa 26 poena, uz njega odličnu partiju pružio je Otelo Hanter koji je imao 16 poena, ali i 12 skokova.

Crnogorski reprezentativac Marko Todorović je proveo na terenu osam minuta i nije postigao nijedan poen, imao je jednu asistenciju.