Crna Gora izgubila od Brazila: "Crveni" stigli 15 razlike, a završili na minus 11

84
Crna Gora
Brazil
20:19, 18:24, 16:23, 18:19
Nanđing - Dvorana u Olimpijskom parku. Sudije: Antonio Konde (Španija), Gaston Bartel (Urugvaj), Mihal Proc (Poljska)
Crna Gora je doživjela treći poraz i bez bodova ide u borbu za plasman od 17. do 32. mjesta, odnosno u borbu za olimpijsku vizu.
Naša selekcija je izgubila od Brazila 84:73.
Nakon dobrih 10 minuta i vođstva 20:19, crnogorski sastav je upao u krizu, Brazilci uhvatili dobar napadački ritam i stizali do 15 poena prednosti.
Serijom 14:0 za tri minuta, kada je proradio šut, "crveni" su prišli na 73:72, ali nisu mogli do preokreta...
Derek Nidam je meč završio sa 16 poena i deset asistencija, po deset poena ubacili su Bojan Dubljević i Petar Popović, Milko Bjelica je postigao devet, a Nikola Vulčević osam...
U brazilskom timu, Marselinjo Uertas je ubacio 16, a Kristijano Felisio 14, bez promašaja - 7/7.
Koš i faul Markinjoša za plus osam, 80:72.
Izdržao je Brazil, poeni Varežaa - 77:72.
Pogađa i Nidam - 72:73, kakva serija Crne Gore, 14:0. Prekida je Barbosa, 72:75.
Trojka Popovića, 11:0 serija, 69:73, četiri i po minuta prije kraja.
Serija Crne Gore 8:0, za minus sedam - 66:73.
Treća trojka Dubljevića, 64:73.
Dubljević za tri, 58:70, ali mnogo propusta u odbrani, drugih napada, 61:73.
Pet ofanzivnih skokova ima Kristijano Felisio i čak 12 poena.
Kraj treće četvrtine, Brazil je uhvatio dobar napadački i šuterski ritam, odlijepio se na 66:54.
Prvi poeni Dubljevića, trojka - 49:61. Uertas sa skoro devet metara - 64:49.
Razigrali su se Brazilci, brzo ide lopta u napadu, već je 15 razlike - 59:44.
Trojka Benitea, Brazil ide na plus 10.
Koš uz faul Aleksa Garsije, 45:38.
Brazil vodi 43:38 na poluvremenu. Crna Gora je odigrala dobru prvu četvrtinu, u drugoj su iskusni brazilski asovi - Barbosa, Varežao i Markinjoš bili prevaga.
Derek Nidam je postigao 10 poena, Milko Bjelica devet, Nikola Vučević i Dino Radončić po šest.
U brazilskom timu po sedam poena Garsije, Uertasa i Markinjoša.
Važna trojka Nidama, da prekine seriju Brazila - 36:39,
Raspucao se Markinjoš, konfuzija u napadu Crne Gore - serija grešaka i promašaja, 33:37.
Dvojka Markinjoša, 31:33, tajm-aut Mitrović.
Četiri vezana poena Vučevića, 29:26. Trojka Markinjoša sa osam metara, 29:29, ali Vučević za sada sjajan u duelu sa Varežaom, šest poena - 31:29.
Sead Šehović uz faul Garsije, tri poena - 25:24.
Pet vezanih poena Varežaa, 20:24, uvraća Aleksa Popović, 22:24.
Ušao je Varežao i odmah pogodio. U igri Vučević i Dubljević...
Poen prednosti ima Crna Gora, koja je u prvih 10 minuta igrala bez Vučevića i Dubljevića.
Odlični Nidam i Bjelica, po sedam poena, dobra energija u defanzivi...
Sedam poena Nidama, dobra igra Crne Gore, 20:16. Trojka Aleksa Garsije u posljednjoj sekundi četvrtine, 20:19.
Odlična ofanzivna partija Milka Bjelice - sedam poena, 14:14. Pogađa i Nidam, 16:14.
Benite i Uertas vode igru Brazila, dobro se drži Crna Gora - 10:9 za Brazil.
Šest poena ima Vitor Benite, nakon koša uz faul Nidama.
Poeni Bjelice i Radončića, trojka opasnog Benitea - 4:5. Uzvraća Nidam - 7:5.
Petorka Crne Gore - Nidam, Radončić, Petar Popović, Bjelica, Todorović.
Jedan od trojice sudija je Poljak Mihal Proc, koga je selektor Zvezdan Mitrović označio kao najvećeg krivca za poraz od Novog Zelanda.
Naša reprezenatcija završava prvi dio takmičenja na Mundobasketu u Kini.
U posljednjem meču grupe F, Crna Gora igra protiv Brazila od 10 sati.
Tim Aleksandra Petrovića neočekivano je lider grupe sa dvije pobjede, posljednja, senzacionalna protiv Grčke, označila je kraj snova za Crnu Goru da može do druge faze na Svjetskom prvenstvu.
"Crvenima" bez obzira na ishod današnjeg meča predstoji borba od 17. do 32. mjesta.
U posljednjoj utakmici u grupnoj fazi u timu neće biti Nikole Ivanovića zbog povrede ramena.