"Plavi" zaboravili Ulm: Budućnost osvojila Laktaše za 11. trijumf

Tim Aleksandra Džikića slavio 82:79

36505 pregleda 7 komentar(a)

Budućnost Voli je u Laktašima pronašla sve ono što joj je nedostajalo u duelu sa Ulmom u Evrokupu prije četiri dana u "Morači".

Energija je skoro 40 minuta bila prava na oba dijela terena, uz dominaciju centarske linije "plavi" su savladali Igokeu na jednom od težih gostovanja u ABA ligi - slavili su rezultatom 82:79 za 11. trijumf u regionalnom takmičenju (imaju i tri poraza).

Problemi sa ofanzivnim skokom rivala (Igokea ih je imala osam u prvom poluvremenu) učinili su da Podgoričani na odmor odu sa samo poenom prednosti (38:37), ali je početak nastavka otklonio i te nedostatke, pa je brzo bilo plus 10.

Čuvala je Budućnost prednost od osam, devet razlike, Igokea je na polovini posljednje četvrtine prišla minus pet, ali su Suad Šehović trojkom i Džastin Kobs košem uz dodatno slobodno bacanje odbili taj nalet domaćina...

I kada je izgledalo da je meč riješen, Budućnost je imala haotičnih napada, a Igokea brzim rješenjima dolazila di koša i situacije da vjeruje u produžetak.

Imala je šut da izbori dodatnih pet minuta, ali je Nikola Tanasković promašio otvorenu trojku.

Vili Rid je sa 15 poena i devet skokova predvodio Budućnost, 10 je upisao Filip Barović, kao i Vladimir Micov.

Džejms Robinson je predvodio domaćina sa 19 koševa.

IGOKEA - BUDUĆNOST VOLI 79:82 (15:19, 22:19, 22:27, 20:17)

Laktaši - Sportska hala "Laktaši". Gledalaca: 850. Sudije: Pukl, Nedović, E. Javor (Slovenija).

Igokea: Vulić, ROBINSON 19 (5-5), Tanasković 7 (2-2), Radanov 11 (4-3), JOŠILO 4, Talić 3, ILIĆ 11 (4-2), STIVENS 4, VOLER 12, Fundić 2, Đorđević 6.

Budućnost Voli: KOBS 8 (1-1), ATIĆ 8, Šehović 8, MICOV 10 (6-3), Barović 10 (3-2), Sili 7 (2-2), TAROLIS 3 (1-1), Nikolić, Jagodić Kuridža 8, Drobnjak, Popović 5 (1-1), RID 15 (7-3).