Mornar u 4. četvrtini vodio 17 razlike, pa umalo ispustio pobjedu: Mihailović još jednom briljirao

Mornar - Zadar 86:84

10121 pregleda 0 komentar(a)
Odigrao još jedan sjajan meč: Vladimir Mihailović, Foto: Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Košarkaši Mornara upisali su novu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi, teže nego što se očekivalo i teže nego što je tokom meča izgledalo - Barani su večeras u "Topolici" savladali Zadar 86:84 i upisali 9. trijumf u regionalnom takmičenju.

Mornar je u četvrtoj četvrtini imao 17 poena prednosti (78:61), ali je Zadar uspio da se vrati, na 20 sekundi do kraja priđe na poen zaostatka (82:81), potom je Karter, sekundu prije kraja, pogodio za 85:84, ali do preokreta nije došlo.

Odličan napadački meč u prvom poluvremenu odigrao je tim Mihaila Pavićevića, a ponovo je briljirao Vladimir Mihailović, koji je u tom periodu ubacio 18 poena. Meč je završio sa 29 poena, pet skokova, devet asistencija i indeksom 38. Mihailović je i večeras preuzeo odgovornost, budući da je Mornar igrao u skraćenom rosteru - u igru nisu ulazili Šehović i Mozli, a Živanovića nije bilo u protokolu.

Nakon vođstva Zadra 10:9 u prvoj četvrtini uslijedila je serija domaćih 9:0 i vođstvo (18:9), koje do kraja meča nisu ispuštali. Kada je Strahinja Mićović, dva minuta i 50 sekundi do kraja 1. četvrtine, pogodio Mornar je prvi put imao dvocifrenu prednost (22:12), a onda je početkom druge četvrtine bilo i maksimalnih 18 poena za crnogorsku ekipu (37:19), koja je na odmor otišla sa 14 poena prednosti - 52:38.

Mornar

Početkom treće četvrtine gosti su serijom 7:0 prišli na sedam poena minusa - 52:45. Ipak, u posljednja tri minuta treće četvrtine Zadar je postigao pet poena, svih pet sa linije za slobodna bacanja, a Mornar preko Mihailovića odbio taj nalet i poslije 30 minuta ponovo imao dvocifrenu prednost - 67:55.

Kada je Aleksandar Lazić u posljednjem periodu pogodio trojku za 78:61 djelovalo je da je sve gotovo. Ali, gosti su uspjeli da se vrate, učine finiš neizvjesnim, ali do preokreta nije došlo.

Pored sjajnog Mihailovića u ekipi Mornara dvocifren poenterski učinak imala su još četvorica košarkaša. Lazić je ubacio 13, Jeremić i Smit po 12, a Mićović 11 poena.

Kod Zadrana su Junaković i Tompson ubacili po 19 poena.

MORNAR – ZADAR 86:84 (31:15, 21:23, 15:17, 19:29)

Bar – Dvorana „Topolica“. Gledalaca: 700. Sudije: Juras (Srbija), Porobić, Stapić (BiH).

Mornar: Mihailović 29 (15-9), Mićović 11 (2-2), Jeremić 12 (2-2), Šehović, Smit 12 (4-2), Rakočević, Lazić 13 (4-3), Miković, Vranješ 9 (4-3), Mozli.

Zadar: Karter 17 (2-0), Marčinković 3 (2-1), Paponja, Brala 3, Vuković 4 (4-2), Junaković 19 (3-3), Buljan, Drežnjak 4 (4-2), Mavra 15 (4-4), Tompson 19 (4-4).