Drugi meč u seriji na dvije pobjede igra se u nedjelju u Podgorici

Petar Popović, Kevin Panter i Marko Jagodić Kuridža, Foto: KK Partizan/Dragana Stjepanović
Ažurirano: 10.05.2022. 20:55h
Završeno
20:38h

Košarkaši Budućnost Volija bili su daleko od brejka u Beogradu. Partizan je poveo 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige, pobjedom u prvom meču 82:66, pa će u nedjelju (20.45) imati prvu meč-loptu za finale.

Budućnost mora mnogo bolje u Morači ako želi da opet ide u Pionir, na odlučujuću utakmicu.

Mnogo problema imali su “plavi” tokom cijelog meča, samo na momente su parirali rivalu.

Nakon izjednačenih deset minuta, domaćin je serijom 11:0 u 2. četvrtini prvi put stekao opipljivu prednost, a u tom dijelu odbranom potpuno poremetio napadačku koncepciju rivala.

Budućnost je šutirala veoma loše, u jednom trenutku 3/20 za tri poena, ali je uspjela da dva puta koliko-toliko priprijeti i smanji na jednocifrenu razliku.

Oba puta je Partizan napravio mini-serije, prvo 7:0, pa 10:0, a kada je stekao rekordnih 19 poena prednosti (71:52) meč je bio riješen.

Na kraju, Budućnost je imala čak 34 šuta za tri poena, dva više nego za dva, a ubacila je samo deset trojki, od kojih šest kada je bilo kasno.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Di Džej Sili sa 16 poena, 14 je upisao Džastin Kobs, a 12 Petar Popović.

Na drugoj strani, dominirao je Zek Ledej sa 19, Matijas Lesor je upisao 11, uz devet skokova, a Kevin Panter 13.

stat
Izmjena: 20:55h
20:31h

Avramović za tri - 75:60. Sili uzvraća 75:63.

20:31h

Popović je upisao osmi poen, 72:60, tri minuta i 11 sekundi do kraja.

20:28h

Trojka Popovića iz ugla, 72:57.

Izmjena: 20:43h
20:26h

Najveća razlika - 71:52, nakon trojke Zagorca. Serija 10:0 i to bi bilo to...

20:22h

Tomas Mur je uzvratio - 64:52. Lesor je lako okrenuo Barovića, 66:52. Još jednom Lesor, nakon efektne asistencije Madara, uz faul Perija. Nije pogodio dodatno - 68:52.

20:21h

Dva i po minuta bez koša na obje strane, dok Popović nije pogodio trojku - 61:52.

20:16h

61:49 za Partizan nakon 3. četvrtine. Budućnost se primakla na minus sedam (52:45), a onda primila sedam poena u kratkom periodu i domaćin je opet stekao opipljivu prednost.

20:12h

Iz jednog napada Partizan je postigao pet poena, prethodno dva - dakle 7:0 serija za manje od 20 sekundi i opet je domaćin bezbjedan, 59:45.

20:11h

Uzvraća Madar - 54:45, da bi Kobs isforsirao šut u uvodu napada, a Ledej pogodio uz faul nakon kontre. Promašio je bacanje, ali je dosuđen faul nad Lesorom koji bio precizan jednom - iz ofanzivnog skoka je, međutim, zakucao Lesor.

20:10h

Opet Sili za tri, 52:45, Budućnost je, i pored svega, u igri.

20:09h

Trojka Ledeja - 52:40.

20:06h

Trojka Silija - četvrta za Budućnost iz 21. pokušaja. Vrlo srećno je ušla lopta, ali broji se tri - 47:37.

Ovo je i podnošljiva razlika s obzirom na napadačko izdanje gostiju.

20:03h

Budućnost za tri poena šutira 3/19, s obzirom na takvo šutersko i uopšte ofanzivno izdanje logična je velika prednost domaćina - 47:32.

19:59h

Prvi poeni iz kontre za Budućnost - u drugom minutu nastavka. Lijepo su otvorili napad Atić i Jagodić-Kuridža, 43:30.

19:57h

Loš napad Budućnosti na početku nastavka, poeni Trifunovića - 43:28.

19:41h

Trojka Kendrika Perija za kraj poluvremena - 41:28 za Partizan.

Nakon izjednačene prve četvrtine, crno-bijeli su agresivnom odbranom potpuno razbili napadačke opcije Budućnosti, a serijom 11:0 se odlijepio.

Budućnost nije imala rješenje u napadu, tri puta je isteklo vrijeme, dok su domaći igrači prodorima i povratnim loptama, kao i sa nekoliko lakih poena, napravio veliku razliku.

Panter je postigao 13 poena, Ledej deset, koliko i Kobs za Budućnost.

19:39h

39:25, nakon poena Kobsa iz prodora. Uglavnom se napadi Budućnosti i svode na individualna rješenja, Partizan je timskom odbranom spriječio protok lopte i akcije rivala.