Crna Gora - BiH 88:69, slijedi gostovanje Litvaniji

46159 pregleda 40 komentar(a)
Ažurirano: 24.08.2022. 21:07h
Završeno
20:56h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Bosnu i Hercegovinu 88:69 i napravila još jedan korak ka plasmanu na Mundobasket.

U "Morači" je bilo neizvjesno samo u prvih pet minuta. Crna Gora je napravila seriju 7:0, otišla na 18:13, a gosti u posljednja četiri minuta prve četvrtine postigli samo četiri poena.

U prvoj četvrtini Kendrik Peri je sa sedam poena nosio Crnu Goru, a onda su u drugom periodu odlične role imali Marko Simonović i Vladimir Mihailović. Odbrana je odlično radila posao u drugoj četvrtini, gosti su za 10 minuta postigli samo 11 poena, pa je do odlaska na odmor bilo 15 poena viška - 41:26.

Gosti su zaprijetili početkom treće četvrtine, prišli na minus 12 (47:35), imali nekoliko napada da priđu na jednocifreni zaostatak, ali su bili neprecizni. Uslijedila je serija Crne Gore 10:0 preko Bojana Dubljevića i Petra Popovića, potom je pogodio Mihailović, pa je ekipa Boška Radovića otišla na 22 poena prednosti - 57:35.

Tada je sve bilo riješeno, iako je BiH nakon pet poena Muse u četvrtoj četvrtini prišla na 74:60. Mihailović je pogodio trojku za 77:60 i stavio tačku na utakmicu.

Mihailović je bio najefikasniji sa 18 poena. Popović i Peri su ubacili po 15, a Dubljević 12 poena. Nemanja Radović je meč završio sa 10 poena.

Kod BiH 20 poena Robertsona, 19 Muse i 13 Nurkića.

Crna Gora u subotu, u nastavku kvalifikacija gostuje Litvaniji.

20:40h

Četiri vezana poena Perija, Crna Gora ponovo na plus 20 - 71:51.

20:35h

Dva poena Robertsona sa linije penala - 67:49.

Potom zakucava Musa - 67:51.

20:27h

Odlična kombinacija Drobnjaka i Radončića, pa Radončić ponovo realizuje kontru - 66:46.

Završena je treća četvrtina.

20:24h

Laki poeni Radovića - 62:41.

Trojka Robertsona - 62:44.

20:23h

Atić na jednoj, pa Drobnjak na drugoj strani - 60:39.

20:20h

Gegić prekida seriju Crne Gore - 57:37.

20:18h

Crna Gora se ne zaustavlja, Mihailović pogađa - 57:35.

20:15h

Popopvić ubaca još jednu trojku u 3. četvrtini - 52:35, potom i Dubljević postiže drugu trojku u drugom poluvremenu, Crna Gora leti na plus 20 - 55:35!

Imala je BiH nekoliko napada da priđe na jednocifreni zaostatak, ali nije uspjela. Nakon nesportske Nurkića uslijedila je serija Crne Gore 8:0.

20:13h

Nesportska lična greška Nurkića, Mihailović pogađa oba slobodna bacanja - 49:35.

20:10h

Druga vezana trojka gostiju - 47:35.

20:10h

Popović pogađa trojku - 47:29.

Na drugoj strani je uzvratio Atić - 47:32.

20:06h

Počelo je drugo poluvrijeme.

Dubljević poenima otvara treću četvrtinu - 44:26.

Bojan Dubljević
19:52h

U grupi u kojoj je Crna Gora, završen je jedan meč. Litvanija je u gostima savladala Mađarsku 88:78.

19:49h

Završeno je prvo poluvrijeme - 41:26.

Odlična igra Crne Gore u oba pravca u prvom poluvremenu. BiH je za 14 minuta postigla samo 15 poena.

19:45h

Odličan prodor Mihailovića, pa Popović iz kontre, nova maksimalna prednost - 41:25.

19:43h

Crna Gora održava prednost, Dubljević je pogodio jedno slobodno bacanje nakon nesportske lične greške Sulejmanovića - 37:25.