SC Derbi se poigravao protiv tima nedoraslog slavnom imenu

U gotovo avetinjski praznoj „Morači”, pred 100 ljubitelja košarke koji su po zvuku patika prepoznavali svaku promjenu kretnje, tim Andreja Žakelja savladao Cibonu 97:84

21394 pregleda 9 komentar(a)
Loren Džekson je upisao 23 poena i 10 asistencija za indeks 34, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Od prvog minuta, za sve se pitala samo jedna ekipa - SC Derbi je dominirao protiv Cibone, pogotovo u 3. četvrtini, koju je dobio 36:15 i trasirao put ka ubjedljivoj pobjedi u 2. kolu AdmiralBet ABA lige (97:84).

U gotovo avetinjski praznoj „Morači”, pred 100 ljubitelja košarke koji su po zvuku patika prepoznavali svaku promjenu kretnje, „studenti” su najavili da bi mogli da se domognu plasmana u plej-of regionalnog takmičenja, za šta je od ove sezone dovoljno da se bude u osam najboljih.

Tim Andreja Žakelja je poveo 6:1, već u 5. minutu imao dvocifrenu razliku (16:5), a to kao da je uticalo da u ostatku 1. poluvremena „zakoči”, pa je najviše išao do plus 13 (41:28 i 43:30).

Na velikom odmoru je bilo 48:39, a onda je krenula dalekometna artiljerija - Flečer Megi i Loren Džekson su pogodili po tri trojke, Danilo Tasić jednu, pa je prednost rasla do 28. minuta, kada je bilo 82:50.

Za tih sedam i po minuta 2. poluvremena, domaći su ubacili čak 34 poena. Tada su opet usporili, zapravo potpuno stali i dozvolili timu koji nije dostojan slavnog imena kluba da borbenom igrom priđe na 85:71, tj. da napravi seriju 21:3.

Žakelj je na tajm-autu ljutito reagovao, što je njegove igrače prenulo iz sna...

Džekson je bio najefikasniji igrač meča sa 23 poena, a imao je i 10 asistencija (indeks 34), Megi je ubacio 21, Mateo Drežnjak 18, a Tasić 15.

Goste su predvodili Lovro Mazalin i Ivan Majcunić sa po 13, Krešimir Ljubičić sa 12 i Nikola Malešević sa 11 koševa.