A nije mirisalo na debakl...

Podgoričani su 25 minuta parirali favorizovanom rivalu, a onda je došlo do velikog pada, naročito u posljednjoj četvrtini
601 pregleda 0 komentar(a)
Noris Kol
Noris Kol

U trenutku kada se igrala utakmica, u Moskvi je spoljna temperatura bila minus tri stepena, neuobičajeno visoka za glavni grad Rusije u ovom periodu godine. Nakon meča, košarkašima Budućnost Volija je, i pored zagrijane Megasport arene, bilo mnogo hladnije, ostali su „zamrznuti“ na -30, pošto je prvak Rusije slavio sa ubjedljivih 99:69.

Budućnost je, tako, još jednom pognute glave napustila gostujući teren u Evroligi, i ostala na šest pobjeda koje je ostvarila u „Morači“. CSKA je samo jednom ove sezone izgubio na svom parketu (Makabi), a protiv Budućnosti je upisao 16. pobjedu u 21 utakmici u ovosezonskom elitnom takmičenju, ukupno treću u četiri međusodna meča protiv podgoričkog tima.

Ako ih je bilo, samo su najsmjeliji uložili novac u kladionici na pobjedu Budućnosti u Moskvi protiv CSKA. Nije ni bilo realno očekivati da, nakon podviga u „Morači“ (93:92), Podgoričani mogu da prirede i senzaciju u gostima protiv jednog od najboljih timova Evrope. Međutim, posljednje igre i rezultati davali su makar nadu da izabranici Jasmina Repeše mogu da meč učine makar interesantnim.

I bilo je tako punih 25 minuta, Budućnost je sredinom treće četvrtine, nakon trojke Nemanje Gordića, zaostajala samo šest poena (61:55), i ništa nije ukazivalo da konačan brodolom. Međutim, od tog trenutka je Budućnost pala u svim segmentima igre, do kraja je ubacila samo 14 poena, a primila 38, za treći najubjedljivi poraz u ovoj sezoni Evrolige (ubjedljivije su slavili samo Real - 89:55 i Anadolu Efes - 106:68). Ni 11 razlike uoči posljednjeg kvartala nije bilo strašno, ali su puleni Dimitrisa Itudisa dodali gas i sa kamatom se osvetili za poraz u Podgorici.

Na Repeši i njegovim igračima je da nađu odgovor zašto je došlo do takvog pada (poraz nije neočekivan, samim tim ne treba da utiče na nastavak sezone), tek „plavih“ su u drugom poluvremenu ubacili samo 22 poena, manje nego što su uradili samo u trećoj četvrtini, jedinoj koju je Budućnost dobila na ovom meču sa 27:24...

Najbolji strijelci Budućnosti u prvom poluvremenu, Noris Kol i Filip Barović, sa po devet poena, u nastavku su stali, pa je samo Kol dodao dva poena. Nesumljivo najgoru partiju od dolaska u Podgoricu imao je Goga Bitadze, Gruzijac je nakon 22 i po minuta meč završio bez poena, uz šut 4-0 za dva, i 4-0 sa linije bacanja, a imao je više izgubljenih lopti neko skokova (3-2).

Ni ostali se nijesu proslavili, jedino je još Džejms Bel imao dvocifren učinak (10 poena), dok je Petar Popović pogodio sve tri trojke koje je šutirao. Nando de Kolo je „terorisao“ odbranu „plavih“ sa 26 poena (11-7 iz igre, 8-8 bacanja) i po sedam asistencija i skokova. Heket ga je pratio sa 17 poena, Rodrigez je doprinio sa 14, a Hajns sa 11.

Budućnost je, inače, vodila jedino na početku meča (2:0, 5:4, 8:7), a tokom prve dvije i po četvrtine su gosti u više navrata uspijevali da nadoknade minus od 10 poena, i priđu jako blizu. Sredinom treće dionice kola su krenula nizbrdo, i više niko nije uspio da ih zaustavi...

Budućnost u narednom kolu, 7. februara, dočekuje Himki.

CSKA - Budućnost Voli 99:69 (28:20, 24:27, 20:14, 27:8)

Moskva - Dvorana: „Megasport arena“. Gledalaca: 4.473. Sudije: Perez (Španija), Šemeš (Izrael), Viklicki (Češka).

CSKA Moskva: De Kolo 26 (8-8), Bolomboj 2, Piters 2 (2-2), Ukov 2, Antonov 7 (2-0), Rodrigez 14 (2-1), Voroncevič 2 (2-2), Klajburn 4 (6-4), Heket 17 (6-6), Kurbanov 5 (2-2), Hajns 11 (6-5), Hanter 7 (1-1).

Budućnost Voli: Džekson 7 (3-2), Kol 11 (4-4), E. Klark 8 (2-2), Barović 9 (5-5), K. Klark 5, Se. Šehović, Gordić 7 (1-0), Bitadze, Popović 9, Bel 10 (2-2), Nikolić 3.