ABA 2: Lovćen bez šansi u "Pecari"

Meč je odlučen već na poluvremenu, kada je Široki stekao nedostižnih 16 poena prednosti (49:33).
874 pregleda 1 komentar(a)
Sa meča u "Pecari", Foto: ABA 2

Košarkaši Lovćen Bemaxa upisali su treći poraz u ABA2 ligi, ponovo u gostima - izabranici Zorana Kašćelana izgubili su od Širokog 81:73 (25:17, 24:16, 21:19, 11:21), u utakmici 5. kola regionalnog takmičenja.

Meč je odlučen već na poluvremenu, kada je domaćin stekao nedostižnih 16 poena prednosti (49:33).

Nepunih četiri minuta prije kraja treće dionice Široki je vodio 23 razlike (65:42) i Cetinjanima je prijetio potop, jer je domaćin i početkom posljednje četvrtine imao ubjedljivo vođstvo (73:54).

Lovćen je, međutim, serijom 8:0 prvo smanjio na 73:62, a onda je do kraja meča uspio da poraz učini podnošljivijim (minut prije kraja bilo je 80:73 za domaće).

S obzirom na to da je imao skoro indentičan procenat šuta za dva i tri poena kao domaćin, te isti broj skokova (33), Lovćen je meč izgubio zbog slabog izvođenja slobodnih bacanja jer je pogodio samo devet od 20 šuteva sa linije penala (domaćin je šutirao 21-17)...

Vukota Pavić sa 17 poena (dvije trojke) i devet skokova bio je najbolji u poraženom timu, Mašan Vrbica je dodao 14 poena i pet asistencija, a dvocifren poenterski učinak u Lovćenu imao je još samo Miloš Popović (10).

Kod domaćin istakli su se Mateo Čolak sa 21 poenom i šest skokova, Mateo Drežnjak je dodao 17 poena i pet asistencija.

Lovćen u šestom kolu, 6. novembra, dočekuje srpski Dinamik.

Derbi petog kola ABA 2 lige igra se sjutra u Nikšiću (19 sati), gdje Sutjeska dočekuje neporaženog lidera, skopski MZT.