“Armejci” slavili u Atini

Ovo je 11. pobjeda CSKA Moskve u isto toliko utakmica ove sezone u Evroligi. Nenad Krstić i Viktor Hrijapa najbolji
Miloš Teodosić, Foto: Www.cskabasket.com
Ažurirano: 18.01.2012. 22:18h

CSKA se mučio protiv Olimpijakosa u Pireju. Sastav Dušana Ivkovića je skoro pune tri četvrtine parirao favorizovanim Rusima, koji su u finišu treće četvrtine stekli sedam poena prednosti (58:51), a potom meč rutinski priveli kraju.

Ovo je 11. pobjeda “armejaca” u isto toliko utakmica ove sezone u Evroligi.

Nenad Krstić sa 18 i Viktor Hrijapa sa 16 koševa predvodili su “armejce” do novog trijumfa.

Martinas Gecevičijus je za Pirejce ubacio 14, a Kajl Hejns i Pero Antić po 13.

Bilbao je odolijevao Montepaskiju u prvih 20 minuta. U nastavku je četa Simone Pjaniđanija dodala gas, rezultatski se odlijepila i više nije bilo dileme oko konačnog ishoda.

Bo Mekejleb i Dejvid Andersen su za domaći tim dali po 18 poena, a kod Španaca Kostas Vasilijadis je ubacio 16.

Fenerbahče je fenomenalno odigrao prvo poluvrijeme protiv Uniksa u Kazanju i imao 17 poena prednosti (41:24) i činilo se tada da sigurno nosi bodove u Istanbul.

Međutim, u nastavku su se razigrali Terel Lejdel, Peter Samoilenko, Henri Domerkant i Vladimir Veremenko, i prednost gostiju se počela topiti.

Meč je riješen dva i po minuta prije kraja, kada je Uniks poveo 70:62.

Veremenko je imao dabl-dabl učinak (17 poena, 11 skokova), a Lejdel, Samoilenko i Domerkant su ubacili po 16 koševa. Bojan Bogdanović je predvodio Fener (24).

Grupa E: Olimpijakos - CSKA Moskva 78:86 (21:22, 23:18, 14:22, 20:24). Sjutra: Efes Anadolu - Galatasaraj (18.45)

Grupa F: Montepaski - Bilbao 81:67 (14:18, 18:14, 24:17, 25:18). Sjutra: Unikaha - Real Madrid (20.45).

Grupa G: Uniks - Fenerbahče 76:71 (15:18, 9:23, 29:15, 23:15). Sjutra: Emporio Armani - Panatinaikos (20.45)

Sjutra - Grupa H: Žalgiris - Makabi (18.45), Barselona - Kantu (20.45).