Bajern je ipak klasa: Budućnost se držala deset minuta

Bajern ostvario četvrtu pobjedu, Budućnost doživjela prvi poraz
100 pregleda 0 komentar(a)
budućnost bajern, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 01.11.2017. 20:09h

Budućnost Voli je stala poslije sedam pobjeda zaredom, upisala je prvi neuspjeh u Evrokupu u sezoni, ali duel protiv Bajerna jednostavno nije mogao da ima drugačiji ishod od ubjedljivog poraza.

U "Morači" je bilo 76:60 za goste, koji su naišli na probleme samo u prvoj četvrtini kada je Budućnost imala način da energijom odgovori pod oba koša.

Desetak minuta dobre igre je, ipak, premalo da bi se zaustavio tim kakav je Bajern, koji je u drugoj četvrtini prvi put došao do dvocifrene razlike serijom 11:0 (34:22), a onda u trećoj dionici imao u nekoliko navrata 18 poena prednosti.

"Plavi" su nakratko u tom dijelu igre odgovorili, sa dvije trojke Kajla Lendrija prišli na minus osam (53:45), ali su bespotrebni faulovi igrača Budućnosti, i to kada je ekipa već bila u bonusu, učinili da Bavarci taj nalet domaćina prevaziđu mnogo lakše nego što se očekivalo i održe sigurnu razliku.

Zato je i posljednja četvrtina bila samo odrađivanje posla za tim Aleksandra Đorđevića, koji je i večeras, kao i prošle sezone, dočekan aplauzom publike u "Morači" koja odavno nije došla u većem broju...

Na kraju, napadačka igra Budućnosti može najbolje da se oslika u tri segmenta - šutnula je 34 trojke i pogodila sedam, imala je čak 18 izgubljenih lopti uz 10 asistencija.

Lendri je bio najefikasniji kod Podgoričana sa 15 poena, imao je i devet skokova, a dvocifren učinak je imao samo još Kajl Gibson (13 koševa). Prvi put u sezoni je podbacio Nemanja Gordić, koji je meč završio sa osam pogodaka, a pogodio je samo jednu trojku iz osam pokušaja.

Njemcima je ovo četvrta pobjeda u isto toliko kola, Budućnost ima skor 3-1, a iznenađenje je napravio litvanski Lietkabelis, koji je u Istanbulu bio bolji od Galatasaraja (78:73).

Turci tako nakon četiri kola imaju sve poraze.

Rezultati 4. kola: Budućnost Voli - Bajern 60:76 (18:18, 11:23, 17:20, 14:15), Galatasaraj - Lietkabelis 73:78 (25:13, 18:19, 18:26, 12:20), Ređo Emilija - Hapoel 61:63 (21:13, 14:18, 11:15, 15:17);

5. Kolo (7. i 8. novembar): Lietkabelis - Budućnost Voli, Hapoel - Galatasaraj, Bajern - Ređo Emilija.

Tabela: Bajern 4-0, Budućnost Voli 3-1, Ređo Emilija, Lietkabelis 2-2, Hapoel 1-3, Galatasaraj 0-4.

Budućnost Voli - Bajern 60:76 (18:18, 11:23, 17:20, 14:15)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 4.600. Sudije: Zamojski (Poljska), Haliko (Estonija), Rosi (Italija).

Budućnost Voli: Ivanović 9 (8-7), Su. Šehović 4 (1-1), Barović 4 (4-2), Se. Šehović 2, Starovlah, Gordić 8 (2-1), Ilić, Z. Nikolić 3 (4-1), Gibson 13 (3-2), Popović 2, Lendri 15 (3-3), D. Nikolić.

Bajern: Hobs 3, King, Kaningem 9 (7-3), Mačvan 11 (2-2), Đedović 13 (2-2), Reding 2, Jović 1 (2-1), Bartel 6 (6-2), Gavel 6 (2-1), Buker 15 (1-1), Cirbes 10 (4-2).

TOK MEČA

Kraj meča: Budućnost - Bajern 60:76

Buker igra sa lakoćom - 75:60 za Bajern.

Minut i po do kraja, Bajern vodi 73:60.

Budućnost je smanjila na 12 razlike, ali je Devin Buker prekinuo mini-seriju, za 70:56.

Tim Sađe Đorđevića mirno privodi meč - 68:53, pet i po minuta prije kraja.

Trojka Hobsa za početak posljednje četvrtine - 64:46 vodi Bajern.

Gosti nakon tri četvrtine imaju velikih i bezbjednih 15 razlike.

Bajern je izdržao mini-nalet domaćina - 46:58. Stigla je i trojka Antona Gavela i gosti su na plus 15, 46:61.

Dva Kajla - Lendri i Gibson - podigli su atmosferu u "Morači" i vratili nadu u preokret.

Budućnost je smanjila na minus osam - 45:53.

Trzaj Budućnosti, da li i posljednji - 39::52. Bajern djeluje moćno, teško je vjerovati da tako dobar i iskusan tim može da ispusti veliku prednost.

Bajern potpuno kontroliše dešavanja na parketu, 17 razlike je za goste - 50:33, šest i po minuta do kraja treće četvrtine.

Drugo poluvrijeme otvorio je Gibson trojkom, ali je Kaningem uzvratio sa četiri vezana poena,

Nakon 20 minuta, Bajern vodi 41:29.

Tim Saše Đorđevića odlijepio se sredinom druge četvrtine, kada je serijom 10:0 stekao deset poena prednosti.

Devin Buker je već ubacio 11 poena, Nihad Đedović devet.

Po pet poena Nikole Ivanovića i Nemanje Gordića.

Najveća prednost Bajerna - 40:27, 11 poena Bukera.

Poslije skoro četiri minuta poeni za Budućnost, ali Bajern je na plus 10 - 34:24.

Serija Bajerna 9:0 i prva dvocifrena prednost - 32:22.

Ipak, pogađa Devin Buuker - Bajern je na plus pet.

Ne da Budućnost gostima da se odlijepe - 22:25, nakon nekoliko propuštenih napada sa obje strane.

Poenima Popovića otvorena je druga četvrtina, ali je Đedović pogodio trojku - 20:21.

Neriješeno je nakon prvih 10 minuta - rezultat je 18:18.

Zakucavanje Cirbesa, pa faul u napadu Ilića - na 64 sekundi prije kraja prve dionice Budućnost vodi sa 16:14.

U igri je sada Filip Barović, koji se vratio na teren poslije povrede oka.

Budućnost je ispunila bonus, ali je Cirbes promašio oba slobodna bacanja (16:12).

Na četiri minuta do kraja prve četvrtine Budućnost vodi sa 14:11.

Treća trojka Podgoričana, sada je bio strijelac Gordić na novih plus pet - 10:5, a onda se upisao i Lendri za 12:5.

Suad Šehović je postigao trojku uz faul, a onda bio siguran i sa linije slobodnih bacanja za 7:2. Na drugoj strani je uzvratio Mačvan i smanjio na 7:5.

Gibson je trojkom otvorio utakmicu za vođstvo Budućnosti (3:0), a Keningem je na drugoj strani pogodio za 3:2.

Počeo je meč u "Morači" koja odavno nije bila ovako puna.