Banvit rutinski do dva boda

Podgoričani poveli samo 1:0 nakon što je Robert Rikić pogodio jedno od dva bacanja, ostatak meča protekao u dominaciji gostiju
62 pregleda 0 komentar(a)
Džej Ar Rejnolds, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.01.2015. 22:28h

Banvit je na startu druge faze Evrokupa opravdao ulogu favorita protiv Budućnost Volija i lako stigao do dva boda.

Sem početne prednosti dokmaćeg tima (1:0), nakon što je Robert Rikić pogodio jedno od dva bacanja, sve ostalo je proteklo u znaku gostiju iz Bandirme.

Sve je riješeno od sredine do kraja prve četvrtine. „Plavi” su smanjili na 5:6, a onda kreće furiozna serija gostiju.

Za nepunih pet minuta prave seriju 16:3, što im donosi 14 poena viška (8:22).

Na stratu druge četvrtine Kit Simon je pogodio za 8:25 i nakon toga prednost nije bila manja od 11 poena, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 32:49.

Bolja igra „plavih” u nastvaku, uspjeli su u 28. minutu da priđu na minus devet (48:57), nakon pet vezanih poena Džej Ar Rejnolds.

Međutim, gosti su do kraja trećeg kvartala otišli na dvocifrenu prednost, koju su bez problema sačuvali do kraja meča.

Nakon incidenta i isključenja Samija Mehije i Erla Roulenda, Suad Šehović je vezao četiri bacanja, potom je Bojan Subotić pogopdio trojku za 69:66, dva minuta prije kraja, kada se pojavila nada u preokret. Iskusniji gosti to, nažalost, nisu dozvolili.

Džćej Ar Rejnolds (šest skokova, tri ukradene lopte) i Subotić (pet skokova) su meč okončali sa 13 poena, Darko Planinić je dodao 11 (8-3 za dva), dok je dvocifren bio i Čedomir Vitkovac (10, sedam uhvaćenih lopti).

U sastavu Banvita blistao je Čak Dejvis sa 28 koševa (17 u prvom poluvremenu), dok je Vladimir Dragičević imao dabl-dabl učinak (15, 10 skokova).

Budućnost Voli - Banvit 68:74 (8:22, 24:27, 17:12, 19:13)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Kjari, Lancarini (Italija), Laurinavičijus (Litvanija).

Budućnost Voli: Kuk 2, Šehović 9 (4-4), Planinić 11 (8-5), Subotić 13, Čarapić, Vitkovac 10 (6-5), Baćović, Popović 1 (2-1), Ivanović 2 (2-0), Rejnolds 13 (4-4), Paunić 4, Rikić 3 (2-1).

Banvit: Ulusoj, Rouland 4, Gecim 2 (2-2), Čandan 2, Edge 5, Dejvis 28 (8-6), Mehija 6, Veremenko 4 (2-2), Simons 8, Dragičević 15 (5-3).