Barani ostali bez finala

Crnogorski predstavnik nije uspio da savlada Feni Industriju, domaćina završnog tunira, pa je ostao bez šanse da se u nedjelju bori za trofej
Feni, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 15.04.2011. 20:48h

Mornar nije uspio da se plasira u finale završnog turnira Balkanske lige koji se održava u Kavadarcima. Barani su u polufinalu poraženi od domaćina Feni Industrije, koja je vodila u većem dijelu meča.

Barani su odlično počeli i u 5. minutu imali vođstvo 11:6 nakon što su pogodili tri od četiri trojke.

Međutim, tada su se probudli Makedonci, koji su predvođen Darkom Sokolovom i Amerikancem Džaridom Frajom preokrenuli na 20:13. Mornar je zahvaljujući Ivanu Jeleniću, koji je vezao pet poena, smanjio zaostatak (21:19).

U prvoj polovini druge četvrtine igra koš za koš, a zahvaljujući Vojdanu Stojanovskom u 17. minutu Feni je stigao do vođstva 32:27. Gosti su, međutim, 120 sekundi kasnije sa novih pet poena Jelenića izjednačili (36:36).

Minimalnu prednost pred odlazak na veliki odmor, Makedoncima je donio Sokolov 20-ak sekundi prije kraja prvog poluvremena (38:36).

Drugo poluvrijeme otvorio je Radovan Pešić sa linije bacanja (38:38), uzvratio trojkom Sokolov (41:38), a isti igrač novim uspješnim šutom iza linije 6,75 metara odveo Feni na plus četiri (46:42).

Jelenić i Nikola Ljujić su donijeli izjednačenje u 25. minutu (46:46), ali je domaćin napravio seriju 7:0 i stigao do 53:46.

Nije se dugo čekalo na odgovor našeg predstavnika, koji je serijom 8:1, u kojoj je ključni čovjek bio Mirza Sarajlija, u 28. minutu stigao do novog poravnanja (54:54).

Finiš treće četvrtine pripao je domaćinu, Slobodan Mihajlovski i Dime Tasovski su poentirali i Feni je sa tri poena prednosti (59:56) ušao u odlučujućih 10 minuta.

Đorđe Gagić je pogodio u prvom napadu Mornara za 59:58, a nakon toga Feni je zaigrao bolje i pet minuta prije kraja meča stigao do osam poena prednosti (72:64).

Tada je stvari u svoje ruke uzeo Nemanja Radović. Vezao je šest poena i doveo Mornar na minus dva (72:70) u 38. minutu.

To je davalo nadu da Barani mogu do trijumfa, ali je sve dileme oko pobjednika riješio Marjan Đurov trojkom 48 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene za nedostižnih 79:72.

Protivnik Fenija u nedjeljnom finalu biće Rilski, koji je u finišu meča stigao do pobjede protiv prošlogodišnjem šampiona Levskog (74:70).

Pavićević: Ponosni smo na igrače

Trener Mornara Đorđije Pavićević i pored poraza, nije bilo nezadovoljan.

"Odigrali smo dobar meč i moramo biti ponosni na momke i mi iz stručnog štaba i ljudi iz kluba. Jedna lopta je, i pored konačnog rezultata, bila odlučujuća. Do 30 sekundi prije kraja praktično se nije znao pobjednik. Na 58:58 smo imali zicer da povedemo, a na 70:72 šut za izjednačenje. Da smo tada pogodili, možda bi se utakmica drugačije završila. Dokazali smo da smo vjerovanjem u ovaj mladi tim napravili pun pogodak, a ovaj tim će tek u narednom periodu pokazati onaj kvalitet koji objektivno ima. Svi učesnici i ljudi iz košarke su bili puni komplimenta za našu igru. Pini Geršon, poznati i priznato trenersko ime, je rekao da ne može da vjeruje da tako mlad tim igra dobro, što je potvrda o kakvom se potencijalu radi. Ponavljam još jednom, zadovoljni smo onim što smo prikazali tokom čitave Balkanske lige, a i u meču sa Fenijem", istakao je Pavićević.

Feni Industrija - Mornar 82:75 (21:19, 17:17, 21:20, 23:19)

Kavaradci - Dvorana: “Jasmin”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Belošević (Srbija), Zurapović (Bosna i Hercegovina), Cekov (Bugarska).

Feni Industrija: O. Stojanovski, Fraj 11 (3-1), Sokolov 24 (14-12), Brčkov, V. Stojanovski 11 (4-3), Manev, Tasovski 8 (2-2), Knežević 8 (8-2), Đurov 6, Jovović 3 (2-1), Mihajlovski 8 (5-4), Samardžiev 3.

Mornar: Pešić 2 (2-2), Damjanović 2, Sarajlija 13 (6-4), Radović 11 (2-1), Miković, Ljujić 9, Jelenić 18 (4-3), Ljubojević, Gagić 6 (1-0), Ivanović 12 (4-4), Vujošević 2, Kuveljić.