Barsa zaustavila Fener, Bjelica heroj Vitorije

Barselona je nanijela prvi poraz timu Željka Obradovića (94:81), čiji je bivši klub izgubio od Laboral Kuće (79:77)
Milko Bjelica, Foto: Evroliga
Ažurirano: 29.11.2013. 23:09h

Fenerbahče i Panatinaikos su bili na pragu katastrofa, furioznim serijama su se vratili u život, ali nisu mogli do pobjeda u Španiji - Barselona je nanijela prvi poraz timu Željka Obradovića (94:81), čiji je bivši klub izgubio od Laboral Kuće (79:77).

Katalonci su dočekali neporažene Turke sa željom da se osvete za neuspjeh u Istanbulu. Igrali su kao furija i u 17. minutu vodili čak 52:28. Fener se vratio serijom 27:7 i prišao na 59:55 u 25. minutu, ali je u tom jurenju „izdušio”.

Na kraju je bilo 94:81, uz 23 poena Boštjana Nahbara i 18 Kostasa Papanikolaua za pobjednike, odnosno 22 Boa Mekejleba i po 20 Nemanje Bjelice i Emira Preldžića za poražene.

I Baskijci su fenomenalno počeli meč, pogodili devet od prvih 10 šuteva za tri (Fernando San Emeterio pet od pet), a nakon koša i dodatnog bacanja Milka Bjelice imali su plus 21 (42:21) u 14. minutu. PAO je, međutim, u finišu prvog i početkom drugog poluvremena postigao 22, a primio svega dva pogotka i preokrenuo na 58:57.

Laboral Kuća je, ipak, pobjegla na 76:67, Grci prišli na 76:74, ali se 44 sekunde prije kraja činilo da je sve dileme otklonio Bjelica, koji je sa linije penala upisao svoj 16. i 17. poen za 79:74. Andonis Focis je pogodio trojku, ali to u posljednjoj sekundi nije pošlo za rukom najboljem igraču „zelenih”, Dimitrisu Dijamantidisu.

Crnogorski reprezentativac je bio najbolji u domaćem timu, uz odličan šut (za dva 8-6, trojke 1-0, bacanja 6-5), šest skokova i dvije asistencije. U poraženom timu je sa 19 koševa i sedam dodavanja odskočio upravo Dijamantidis.