Barselona bolja od Panatinaikosa, Fener slavio u Rusiji

Pobjedu ostvario Milko Bjelica sa Anadolu Efesom protiv Unikahe, gdje je najbolji bio Vladimir Golubović
Ažurirano: 09.01.2015. 21:54h

Barselona je uspjela da se iskupi za neočekivan poraz prije nedelju dana od Albe. Četa Ćavija Paskvala je bila bolja od Panatinikosa, koji sa klupe predvodi Duško Ivanović.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, da bi domaćin na startu drugih 20 minuta napravio seriju 14:5, odlijepio se na 51:42.

Gosti se nisu predavali i minut i 40 sekundi prije kraja uspjeli su da priđu na 77:76, poslije poena Demarkusa Nelsona.

Međutim, već u narednom napadu Džastin Doelman je pogodio uz faul Vladimira Janković za plus četiri (80:76), čime je stavljena tačna na meč.

Marselinjo Uertas je bio junak trijumfa sa 22 poena (trojke 8-6), dok je Nelson bio najbolji kod Atinjana (16).

Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje protiv Nižnji Novgoroda. Domaćin je imao rezultatski priključak nakon prvog poluvreme, ali su Turci u nastavku pojačali ritam i do kraja je jedina dilema bila sa koliko razlike će meč riješiti u svoju korist.

Endrju Gaudlok je sa 23 poena predvodio Fenerbahče, a pratio ga je Bogdan Bogdanović. U domaćem timu najefikasniji je bio terens Kinzi (16), dok je Tejlor Ročesti dao 10 koševa.

Anadolu Efes je u jednom trenutku prvog poluvremena imao minus od 17 poena, ali je u trećoj četvrtini, koji je dobio 23:8, uspio da se oporavi i na kraju osvoji dva boda.

Met Džening (17) je predvodio domaćina, a Milko Bjelica meč okončao sa tri poena.

Vladimir Golubović (pet skokova) i Mindaugas Kuzminskas su predvodili goste sa 10 koševa.

Grupa E: Žalgiris - Alba 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16), Barselona - Panatinaikos 80:76 (14:20, 23:17, 26:19, 17:20).

Četvrtak: Makabi - Crvena zvezda 78:67, Real Madrid - Galatasaraj 93:78

Tabela: Real 4, Panatinaikos, Barselona, Makabi, Žalgiris, Alba, Galatasaraj 3, Crvena zvezda 2.

Grupa F: Nižnji Novgorod - Fenerbahče 60:78 (19:20, 17:18, 15:22, 9:18), Anadolu Efes - Unikaha 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13).

Četvrtak: CSKA - Laboral Kuća 99:90, Olimpijakos - Emporio Armani 81:58.

Tabela: Olimpijakos, CSKA, Anadolu Efes 4, Fenerbahče, Nižnji 3, Laboral Kuća, Unikaha, Emporio Armani 2.