Barselona osvojila titulu

Ekipa Ćavija Paskvala upisala 16. titulu u istoriji, osvojila drugi trofej u sezoni nakon "Kupa kralja"
Navaro, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 14.06.2011. 21:22h

Barselona je novi prvak Španije! Katalonci su u trećoj utakmici finala plej-ofa slavili u Bilbau protiv istoimenog domaćina 64:55 (12:19, 18:10, 18:18, 16:8) i sa maksimalnih 3:0 stigli do 16. titule u istoriji.

Bek Katalonaca Huan Karlos Navaro osvojio je titulu MVP igrača finalne serije.

Bilbao je u četvrtfinalu iznenadio Valensiju, u polufinalu Real, ali Barselona je bila krupan zalogaj za četu Fotisa Kacikarisa.

U večerašnjem meču Bilbao je dobro počeo i nakon prve četvrtine imao sedam poena prednosti (19:12).

Druga četvrtini donijela je bolju igru gostiju, koji su polako počeli da igraju svoju igru i do odlaska na odmor preokrenuli su rezultat (30:29).

Treća četvrtina prošla je u konstantnom vođstvo gostiju, koje se kretalo od četiri do osam poena (41:33 u 24. minutu).

Semafor je u 27. minutu pokazivao 41:48, ali je uzvratio Bilbao serijom 10:2 i preokrenuo na 51:50 košem Marka Banića u 32. minutu.

Do kraja meča Barselona je serijom 14:4 stigla do trijumfa i drugog trofeja ove sezone, pošto je u februaru osvojila "Kup kralja".

Navaro je predvodio Barselonu sa 16 poena, a 10 je upisao Alan Anderson.

Kod Bilbaa jedini dvocifren bio je Aleks Mumbru (14 koševa).