Barselona u posljednjoj četvrtini pregazila Zenit, nemoć Valensije

Na početku posljednje četvrtine je bilo svega tri razlike (59:56), ali su se tada raspucali Kajl Kjurik i Nikola Mirotić i donijeli ubjedljiv trijumf Kataloncima (87:63)
1505 pregleda 1 komentar(a)
Centar Barselone Brendon Dejvis na večerašnjem meču, Foto: Euroleague
Ažurirano: 11.10.2019. 23:02h

Zenit je tri četvrtine bio u igri, publika u Sankt Peterburgu se nadala prvoj pobjedi u Evroligi, ali je onda Barselona počela da melje i slavila 87:63.

Na početku posljednje četvrtine je bilo svega tri razlike (59:56), ali su se tada raspucali Kajl Kjurik i Nikola Mirotić i donijeli ubjedljiv trijumf Kataloncima.

Kjurik je bio najefikasniji igrač meča sa 24 poena, Mirotić je ubacio 17, a imao je i 10 skokova. U poraženom timu je samo Jevgenij Voronov bio dvocifren, i to sa svega 10 koševa.

U predgrađu Moskve Mitišćiju drugačiji ishod u rusko-španskom duelu - Himki je savladao Baskoniju 79:76. Aleksej Šved je upisao 21 poen, osam asistencija i šest izgubljenih lopti, a Janis Tima je ubacio 18 koševa.

Kod gostiju je najbolji bio Tornike Šengelija sa 18 pogodaka i 10 uhvaćenih lopti.

Vicešampion Evrope Anadolu Efes je tek nakon produžetka u Istanbulu savladao Albu 106:105. Opet su najbolji bili Šejn Larkin sa 26 poena i Vasilije Micić sa 23 koša, 13 dodatih i četiri ukradene lopte.

Olimpijakos se oporavio od poraza od Asvela i pod pođstvom privremenog trenera Kestutisa Kemzure nadigrao očajnu Valensiju - 89:63.

Bojan Dubljević je za goste uknjižio po četiri poena i skoka.

Rezultati 2. kola

Zenmit - Barselona 63:87 (20:19, 20:24, 16:16, 7:28)

Himki - Baskonija 79:76 (27:17, 16:22, 19:16, 17:21)

Anadolu Efes - Alba 106:105, nakon produžetka (27:25, 16:15, 26:32, 26:23, 11:10)

Olimpijakos - Valensija 89:63 (31:22, 23:8, 18:14, 17:19)

Armani - Žalgiris 85:81 (23:7, 20:29, 21:23, 21:22)