Barselona zaustavila Kahu, Spanulis srušio Makabi

Pit Mikel je prikazao sjajnu partiju, dao je 23 poena (šut za dva 11-10) uz pet skokova i asistenciju. Džoe Ingls je dodao 12, a Huan Karlos Navaro (prvi igrač koji je prešao magičnu cifru od 3.000 poena u Evroligi) i Ante Tomić po 11
Vasilis Spanulis, Foto: REUTERS
Ažurirano: 24.01.2013. 22:33h

Trijumfalna serija Kahe laboral je zaustavljena. Nakon sedam vezanih pobjeda, ekipa Žana Tabaka je položila oružje u duelu sa Barselonom u dvorani “Fernando Buesa”.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, gosti su se odlijepili na 67:54. Uslijedio je odgovor Baskijaca, serija 14:2 ih je potpuno vratila u igru (68:69).

Na žalost domaćih navijača, to je bio samo kratak blijesak. Katalonci su serijom 16:4 na isteku 36. minuta otišli na 85:72 i uslijedio je rutinski završetak meča.

Pit Mikel je prikazao sjajnu partiju, dao je 23 poena (šut za dva 11-10) uz pet skokova i asistenciju.

Džoe Ingls je dodao 12, a Huan Karlos Navaro (prvi igrač koji je prešao magičnu cifru od 3.000 poena u Evroligi) i Ante Tomić po 11.

U domaćem timu Poljak Maciej Lampe je ostvario dabl-dabl učinak (21 koš, 11 uhvćaćenih lopti). Milko Bjelica je dao osam poena.

Fenerbahče je konačno stigao do pobjede. Ekipa Simone Pjaniđanija je pred svojim navijačima bila bolja od Himkija.

Čitav meč protekao je u izjednačenoj igri, a odluka o pobjedniku pala je minut i 43 sekunde prije kraja, kada je Kaja Peker pogodio za 77:72.

Pokušali su Rusi u penal završnici da stignu do slavlja, ali je Uroš Tripković bio mirne ruke, pogodio je četiri vezana bacanja, za prvi trijumf u Top 16 fazi.

Bojan Bogdanović je za pobjednički tim dao 26 poena, Dejvid Andersen je postigao18, a Bo Mekejleb 16.

U poraženom timu najbolji je bio Zoran Planinić sa 25 koševa (šest skokova, četiri ukradene lopte, šest asistencija).

Košem Vasilisa Spanulisa 51 sekundu prije kraja, Olimpijakos je stigao do pobjede protiv Makabija u “Nokija areni”.

Imali su domaći igrači tri šuta za pobjedu, ali Jogev Ohajon u dva navrata i Devon Smit nisu bili precizni.

Spanulis je meč završio sa 24 koša, a 16 je dao Jorgos Printezis. Smit sa 17 i Dejvid Logan sa 15 bili su najefikasniji kod Makabija.

U njemačkom okršaju, Alba je bila bolja od Brose basketsa.

“Albatrosi” su već nakon prve četvrtine najavili trijumf, gosti su se vratili u igru do odmora.

Međutim, bolja igra tima iz Berlina u nastavku meča i do kraja nije bilo nikakvih dilema oko konačnog pobjednika.

Nihad Đedović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 20 poena, a imao je i osam skokova. Kod Brose basketsa istakao se Boštjan Nahbar (15).

Grupa E: Alba - Brose baskets 82:63 (26:14, 10:20, 28:13, 18:16).

Sjutra: CSKA - Unikaha (17), Anadolu Efes - Žalgiris (19), Panatinaikos - Real Madrid (19).

Grupa F: Fenerbahče - Himki 85:82 (17:19, 19:21, 20:14, 29:28), Kaha laboral - Barselona 79:90 (28:27, 19:23, 13:19, 19:21), Makabi - Olimpijakos 77:78 (19:30, 14:14, 29:13, 15:21).

Sjutra: Montepaski - Bešiktaš (20.45).