Baskonija se ugasila u posljednjoj četvrtini, CSKA na fajnl-foru, Barsa izborila majstoricu

1460 pregleda 0 komentar(a)
Nando de Kolo je bio najefikasniji sa 27 poena, Foto: Euroleague
Ažurirano: 26.04.2019. 23:01h

Snovi Baskonije da može kao domaćin da se pojavi na fajnl-foru su raspršeni na čudan način.

Tim Velimira Perasovića je trojkom Patrisija Garina poveo 76:72 devet minuta prije kraja, ali nije dao koš narednih sedam i po minuta, što je CSA iskoristio i serijom 15:0 riješio meč.

Na kraju je bilo , a koliko su Baskijci bili izgubljeni u finišu, najbolje govori činjenica da je Darun Hilijard pogodio tek peto bacanje u tom crnom nizu i minut i 21 sekundi prije kraja smanjio na 87:77...

Nando de Kolo je bio igrač meča sa 27 poena, kod domaćih je sa 21 najefikasniji bio Vensan Puarije.

CSKA je tako izborio duel sa Realom na fajnl-foru u Vitoriji, što će biti repriza prošlogodišnjeg polufinala iz Beograda.

Fenerbahče čeka boljeg iz obračuna Barselone i Anadolu Efesa, u kojem će rješavati majstorica.

Katalonci su nakon šokantnog poraza prije dva dana (102:68) večeras našli rješenje za Efes i slavili 82:72.

Kajl Kjurik je sa 19 poena predvodio Barsu, jedan više je za goste dao Šejn Larkin.

Baskonija - CSKA 83:92 (22:20, 26:19, 23:29, 12:24) - rezultat u seriji 1:3

Barselona - Anadolu Efes 82:72 (15:22, 21:16, 27:12, 12:17) - rezultat u seriji 1:2