Beroe raspršio nadu Sutjeske da može do plej-ofa

1 komentar(a)
KK Sutjeska, Foto: BIBL
Ažurirano: 28.02.2017. 19:57h

Za razliku od Teoda, košarkaši Sutjeske nijesu izborili plasman u plej-of Balkanske lige - u posljednjem kolu grupe C, u Top 8 fazi, Nikšićani na svom parketu nijesu uspjeli da dođu do neophodne pobjede, jer ih je savladao bugarski Beroe sa 76:68 (23:25, 14:18, 18:12, 21:13).

Beroe je i prije ovog kola bio obezbijedio prvo mjesto i direktan plasman u polufinale, dok je Nikšićanima trebala pobjeda za treće mjesto u grupi i prolaz u četvrtfinale.

Bugari su dobili i prvi međusobni duel (104:76), dok je crnogorski predstavnik doživio četvrti poraz u ovoj fazi, računajući i prenešene mečeve iz prve, grupne runde.

Domaćin je u prvoj četvrtini imao prednost od 10 razlike (21:11), u 18. minutu je imao "plus 12" (41:29), 10 razlike je vodio i u trećem periodu (51:41, 25. minut), a četiri minuta i 52 sekundije prije kraja je imao prednost od 68:64. Nikšićani su, međutim, tada neshvatljivo stali, jer do kraja meča nijesu postigli ni koš. Beroe je, sa druge strane, ubacio 12 poena i stigao do pobjede...

Sutjeska je, tako, završila na posljednjem mjestu u grupi (sa istim skrom kao makedonski Feni Industri, ali slabiju koš-razliku u međusobnom dvomeču) i tako završila ovogodišnji nastup u Balkanskoj ligi.

Sutjeska – Beroe 68:76 (25:23, 18:14, 12:18, 13:21)

Nikšić – Sportski centar “Nikšić”. Sudije: Milićević, Karović, Čavara (Bosna i Hercegovina).

Sutjeska: Džejms 20 (8-7), Bojić, Goranović, Lalić 2 (2-2), Đoković 9, Vuković 2, Bošković, Čvorović 5 (3-1), Otašević 2, Vujović 3 (2-1), Tomas 10 (2-2), Šalić 15 (6-5).

Beroe: Aleksijev 3, Ros 9 (2-2), Nikolov 7 (4-4), Tenčev 7, Todorov 6 (2-0), Tesija 14 (5-5), Gudul 7 (3-1), Želev 13, Džons 10 (4-4), Radnev.