Bilbao među osam, Real ispao

Iako su protiv Montepaskija u Sijeni stigli do četvrte pobjede u grupi F (102:90), puleni Pabla Lasa su eliminasani, jer su imali goru koš razliku od Italijana i Bilbaoa.
Real Madrid, Foto: Www.realmadrid.com
Ažurirano: 01.03.2012. 22:26h

Jedanaest dana nakon što su usred Barselone osvojili prvi Kup kralja poslije 1993. godine, košarkaši Real Madrida oprostili su od sna da sa devetom titulom prvaka Evrope mogu da izjednače rekord fudbalske sekcije slavnog kluba - iako su protiv Montepaskija u Sijeni stigli do četvrte pobjede u grupi F (102:90), puleni Pabla Lasa su eliminasani, jer su imali goru koš razliku od Italijana i Bilbaoa.

U krugu ekipa sa skorom 4-2, Montepaski ima plus 20, Baskijci minus pet, a „kraljevski klub” minus 15. Igrači Reala su u posljednjih pet minuta, kada su saznali da je Bilbao odradio svoj dio posla protiv Unikahe (59:55), jurili pobjedu od makar 23 koša razlike. Mogli su samo do plus 14, i to u posljednjem minutu...

Nikola Mirotić je u Pirovu pobjedu ugradio 14 poena, dok je najbolji bio Felipe Rejes sa 17 koševa i 14 skokova. Bo Mekejleb i Tomas Res su bili najbolji u domaćem timu sa po 15 pogodaka.

Bilbao je, sa druge strane, i u Malagi pokazao da je njegov najveći kvalitet, pored sjajne odbrane, kolektivna igra - u timu Focisa Kacikarisa jedina dva igrača sa dvocifrenim učinkom bili su Aron Džekson i Marko Banić, i to sa 10 poena!

Vizu za četvrtfinale ugrabio je i Olimpijakos, koji je u direktnom okršaju za 2. mjesto u grupi E savladao Galatasaraj sa 88:81. Prednjačio je Vasilis Spanulis (20).