Brejk Filadelfije u Torontu: Siksersi prekinuli neugodnu tradiciju za 1:1 u seriji

697 pregleda 0 komentar(a)
Paskal Siakam i Džimi Batler, Foto: Reutersi

Košarkaši Filadelfije napravili su brejk u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige i pobjedom protiv Toronta u gostima 94:89 izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Siksersi su tako prekinuli i neugodnu tradiciju, pošto u Torontu nisu slavili još od 2012. godine.

Kanadski tim je u prvoj utakmici slavio sa 108:95, ali su Siksersi u drugoj zaigrali mnogo bolje i prekinuli seriju Toronta od pet uzastopnih trijumfa u plej-ofu.

Siksersi su bili bolji rival u većem dijelu meča i predvođeni Džimijem Batlerom u drugoj četvrtini imali su maksimalnih 19 poena prednosti (45:26).

Toronto je u trećoj četvrtini zaigrao sa mnogo više energije i prišao na 61:60, ali su u odlučujućoj četvrtini Siksersi na krilima Batlera, koji je u ključnim trenucima preuzeo odgovornost, stigli do izuzetno bitnog trijumfa.

Sljedeće dvije utakmice će biti odigrane na njihovom terenu u Pensilvaniji.

Siksersi su imali 17 skokova više od domaćina (53-36).

Batler je meč završio sa 30 poena, 11 skokova i pet asistencija, Džejms Enis je dodao 13, a Džoel Embid 12 uz šest skokova i pet asistencija, Džej Džej Ridik 11, Greg Monro 10...

U poraženoj ekipi Lenard je upisao 35 poena, sedam skokova i šest asistencija, Siakam 21, a Lauri 20, uz 5 skokova i isto toliko asistencija.