Bruka: Crna Gora bez EP, Holandija prošla nakon 25 godina

Odlučila treća četvrtina u kojoj je naša selekcija dala pet poena, kao i u prvom meču u "Morači"
66 pregleda 92 komentar(a)
košarkaši Crne Gore, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 27.08.2014. 20:06h

Košarkaši Crne Gore su imali sve u svojim rukama, ali su odigrali kastrofalno u Lejdenu i poraženi su od Holandije 68:55 (17:18, 13:15, 20:5, 18:17).

Na taj način propustili su priliku da se nađu na Evropskom prvenstvu, na koje idu "lale" poslije 25 godina.

Holandija je posljednji put igrala na tom takmičenju 1989, kada je Jugoslavija bila domaćin.

Katastrofalna treća četvrtina (20:5), kao i u "Morači" riješila je sve dileme oko pobjednika.

Ovim porazom, "crveni" su prosto izbrisani sa košarkaške mape u naredne dvije godine.

Prva prilika da se nađu na EP pruža se tek 2017.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nakon pobjede Letonije u Rumuniji, košarkaši Crne Gore su dobili veliku priliku da se domognu Evropskog prvenstva.

Tim Luke Pavićevića mora da uradi ono što nije uspio prije 10 dana u "Morači" - da u Lejdenu savlada Holandiju.

"Crvenima" će biti dovoljna i minimalna pobjeda nad "lalama", jer je jasno da bi Rumuni u tom slučaju imali goru koš-razliku od njih i ponijeli bi epitet najgore drugoplasirane ekipe u sedam grupa.

I Holanđani su porazom Rumuna dobili veliku šansu, jer im je dovoljan bilo kakav trijumf da se domognu EP.

Švedska je savladala Slovačku i osvojila treće mjesto, pa je našoj selekciji potrebna i minimalna pobjeda. .

Za Crnu Goru meč počinju Suad Šehović, Dragičević, Ročesti, Radović i Popović.

Holandija meč počinje u sastavu Slagter, Vilijams, Kerazi, Oudendag, Šaftenar.

Tok meča:

Počelo je košem Dragičevića, a uzvratio je Oudendag.

Trojka Suada Šehovića, "crveni" vode 7:5.

Vodila je naša selekcija 9:5, ali je brzo domaćin stigao do izjednačenja.

Serija Holandije 8:0 za vođstvo 13:9, Luka Pavićević je zatražio tajm-aut.

Vilijams je pogodio nakon neuspješnog napada naše selekcije, Holandija je na plus šest (15:9).

Serija domaćina se nastavlja, precizan je i De Pagter.

Konačno poeni Crne Gore, Suad Šehović je pogodio za tri (19:12).

Nova trojka kapitena, "crveni" su na minus dva (17:15).

Borisov je pogodio iza linije 6,75 metara, Crna Gora minimalno vodi nakon prve dionice (18:17).

Nova trojka Borisova, Crna Gora je na plus četiri (21:17), a u toku je 11. minut.

Mihailović zakucavanjem završava kontru Crne Gore (25:20), selektor Holandije ja zatražio minut odmora.

Trojka Mihailovića, gosti su na 28:22.

Trojka Slagtera sa sedam metara, Holandija je prišla na 27:28.

Četvrta trojka Suada Šehovića, "crveni" imaju četiri poena viška (33:29).

Crna Gora nakon prvih 20 minuta ima vođstvo od 33:30 uz odličnu igru Suada Šehovića.

Kapiten naše selekcije je dao 12 poena (trojke 8-4), dok je kod Holandije najefikasniji Arvin Slagter (10).

"Crveni" su pogodili sedam trojki iz 16 pokušaja (43 odsto), a dali su samo četiri poena iz reketa (domaćin čak 16).

Holandija je bolje otvorila drugo poluvrijeme, serija 7:0 za 37:33, natjerala je Pavićevića na minut odmora.

Problemi u napadu "crvenih", iz četiri vezana napada nisu uspjeli da poentiraju.

Konačno koš, Sead Šehović je pogodio trojku za minus dva (38:36) Crne Gore.

Nepsortski faul Suada Šehovića, De Pagter pogađa dva bacanja, potom i Šaftenar iz reketa, Holandija je na maksimalnih 44:36.

Loša igra naše selekcije u odbrani, Vilijams pogađa, "lale" su na plus 10 (46:36).

Šaftenar je neuzaustavljiv, prednost domaćina raste (48:36), serija domaćina 18:3.

Crna Gora je u trećem periodu dala svega pet (trojka Sead šehovića, Mihailović), a primila 20 poena, što je ista situacija kao na meču u "Morači".

Ostaje još 10 minuta nade za izabranike Luke Pavićevića.

Slagter je dao jedno bacanja nakon faula Ročestija za 51:38.

Neuspješan napada Crne Gore kaznio je trojko Šaftenar, Hoilandija ima plus 16 (54:38), Pavićević je zatražio minut odmora.

Serija naše selekcije 4:0 za minus 12 (54:42).

Šaftenar je postigao nove poene (12 u drugom dijelu) za 58:44, a Pavićević opet zove tajm-aut.

Ročesti je pogodio dva bacanja (51:60), do kraja je nešto više od minut i po.