Budućnost Bemaks nadigrala Beroe

Podgoričanke su u Univerzitetskoj dvorani lagano riješile meč sa Bugarkama, slavile sa 72:49 i donekle im se osvetile za poraz u polufinalu prošlogodišnjeg fajnl-fora
Rejčel Holivej, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 12.10.2017. 19:03h

Više od pola godine nakon dramatičnog polufinala WABA lige, košarkašice Budućnost Bemaksa i Beroea su odigrale novi meč.

Ovog puta utakmica nije bila uzbudljiv kao ona odigrana 18. marta, nije bilo ni nemilih scena kao tada, a i pobjednik je bio drugi - Podgoričanke su u Univerzitetskoj dvorani lagano riješile meč sa Bugarkama, slavile sa 72:49 i donekle im se osvetile za poraz u polufinalu prošlogodišnjeg fajnl-fora.

Tim Gorana Boškovića je na startu pokazao gošćama da nemaju šta da traže, jer je već u 6. minutu imao dvocifrenu prednost (15:5).

Na poluvremenu je bilo 19 razlike (40:21), da bi gošće serijom 10:1 na startu nastavka prišle na 41:31.

Nisu, međutim, mogle da dođu do jednocifrene razlike, da bi Budućnost do rekordne prednosti stigla pola minuta prije kraja, kada je 16-godišnja Tatjana Tatar postavila konačnih 72:49.

„Vučice” su ovom pobjedom stigle do 2. mjesta u grupi A WABA lige, iako nakon dva kola imaju koš-razliku plus 87 (u prvom meču dobile Istanbul sa 97:33). Prva je Crvena zvezda, koja ima plus 96!

Protiv Beroea je najefikasnija bila Anđelika Mitrašinović sa 16 poena, Božica Mujović je upisala 11 koševa, sedam asistencija i šest skokova, a Rejčel Holivej devet pogodaka, 14 uhvaćenih lopti i tri blokade.

Budućnost Bemaks - Beroe 72:49 (22:12, 18:9, 12:18, 20:10)

Podgorica - Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 400. Sudije: Mjeda, Bajramović, Jurjević (Hrvatska).

Budućnost Bemaks: Bigović 2, Jovićević, Orozović 13 (3-1), Babić 7 (2-1), Mitrašinović 16 (2-1), Tatar 2, Mujović 11, Jakšić, Filonćik 12, Holivej 9 (3-1), Šćepanović, Mirotić.

Beroe: Dineva 10, Pendova, Bojadžijeva 7 (2-1), Petrova, Naneva, Nackina, Ilijeva, Nikolova 7 (4-2), Kostova 13, G. Ivanova 10 (2-0), V. Ivanova, Konstantinova 2 (2-2).