Budućnost Bemaks se revanširala Medveščaku za jedini poraz

4 komentar(a)
Ivana Matović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 11.02.2016. 20:04h

Podgoričanke su ligaški dio (skor 8-0) i Super ligu (5-1) završile na prvom mjestu, sa kojeg će dočekati fajnl-for, koji se 12. i 13. marta održava u Podgorici.

U polufinalu završnog turnira Budućnost Bemaks će se sastati sa Kvarnerom, dok drugi polufinalni par čine Radivoj Korać i Medveščak, koji je u Podgorici doživio drugi poraz u Super ligi.

Što se meča tiče, Budućnost je u 13. minutu vodila 19:13, ali su gošće preokrenule do odmora.

Medveščak je, međutim, posljednji put vodio u 22. minutu (31:30), nakon čega je Budućnost stalno bila u prednosti, najviše sa 10 razlike (47:37).

Opuštanje kod domaćih, Medveščak je iskoristio da u finišu priprijeti, u posljednjem minutu priđe na 57:56, ali je prvom trojkom na meču, iz petog pokušaja, dileme otklonila mlada Sofija Živaljević.

"Utakmica je bila neizvjesna do kraja, a mi smo pokazali karakter u završnici", rekao je trener Budućnosti Goran Bošković.

Najbolja u pobjedničkom timu bila je Irena Matović sa 18 poena i 12 skokova, dok su Božica Mujović i Marina Vučetić meč završile sa po devet poena. Nigerijka Ndidi Madu je imala čak 18 skokova.

Zagrebački tim je predvodila Iva Borović sa 22 koša.

"Jedna sportska utakmica, rezultatski nebitna, ali puna žara i borbe. Obje ekipe su se maksimalno trudile. Čestitam Budućnosti na pobjedi, a mojim igračicama na velikom trudu i želju za pobjedom do samoga kraja", rekao je trener Medviščaka, Braslav Turić.

Budućnost Bemaks – Medveščak 60:57 (14:10, 14:19, 19:8, 13:20)

Podgorica – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 150. Sudije: Porobić, Marić i Čavar (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Bemaks: Madu 6 (2-2), Vučetić 9 (1-1), Živaljević 7, Mudreša 3, Matović 18, Mujović 9 (4-2), Jakšić, Mugoša, Bajrović, Roglić 8 (8-6).

Medveščak: Vlahović, Džankić 6 (6-3), Tadić, Borović 22 (1-1), Segota, Todorić 6 (2-1), Uzelac, Majstorović 3 (2-1), Bura 14 (1-0), Franić, Tepeš 6.