Budućnost bolja od Lovćena

Košarkaši Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici cetinjski Lovćen 80:72 (27:18, 21:26, 15:142, 17:14), u prvoj utakmici polufinala plej-ofa prvenstva Crne Gore.
91 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.05.2012. 19:54h

Budućnost Voli je savladala Lovćen na startu polufinalne serije plej-ofa, ali nije blistava. Mučili su se Podgoričani sa upornim Cetinjanima i tek sredinom posljednje dionice uspjeli su da prelome meč nakon što je Džermejn Anderson prvo pogodio trojku, a potom realizovao kontru za plus 12 (76:64), što je ujedno i najveća prednost koju je aktuelni šampion imao na meču.

“Ostvarili smo pobjedu, poveli u seriji, što je i najvažnije. Očekujem da ćemo večeras odigrati na nivou koji će nam omogućiti novi trijumf i plasman u finale”, rekao je Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Start meča protekao je u igri koš za koš, a u samom finišu Nikola Ivanović je vezao pet poena, pa su „plavi“ nakon prvih 10 minuta imali devet poena viška (27:18). Cetinjani su brzo uspjeli da se vrate i do pet minuta prije kraja vladala je rezultatska klackalica.

Ipak, u samom finišu do izražaja je došao kvalitet i duža klupa domaćina, za treći trijumf nad Lovćenom ove sezone.

I pored poraza, gosti su se prikazali u sjajnom izdanju. Punih 35 minuta parirali su favorizovanom rivalu i dokazali da ekipa ima potencijal, koji tek treba da pokaže, i da dosadašnji rezultati nisu slučajnost.

“Mogu biti zadovoljan igrom i rezultatom, ne mogu ništa zamjeriti mojim igračima. Međutim, dilema je da li možemo i večeras biti na istom nivou što se tiče energije, jer je mali period do drugog meča”, rekao je trener Lovćena Dragan Radović.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Anderson sa 19 poena, 18 je dao Bojan Dubljević, a 15 Ivanović (11 u prvom poluvremenu). U redovima Lovćena Nikola Pavlićević je pored svog imena upisao 19 koševa (trojke 9-5), Miloš Lopičić je dodao 18 uz 11 skokova, a dvocifren je bio i Ivan Zejak (12).

Druga utakmica igra se sjutra večena Cetinju od 18 sati.

Budućnost Voli - Lovćen 80:72 (27:18, 21:26, 15:14, 17:14)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 150. Sudije: Vojinović (Nikšić), Lepetić (Herceg Novi), Jokić (Podgorica).

Budućnost Voli: Mihailović 4, M. Popović 3, Milošević 7, Krstović 5, Radović, Vitkovac 4, Dubljević 18, Ivanović 15, Anderson 19, Nikolić 2, Mugoša, Boldin 3.

Lovćen: Popović, Đoković 7, S. Latković, Milošević, Pavlićević 19, Vrbica 2, Borilović, Koprivica, Lopičić 13, Zejak 12, Milić 5, M. Latković 9.