Budućnost deklasirala Aris: Solunski dug vraćen s kamatom

18 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.11.2015. 19:04h

Ove sezone „Morača“ je i dalje neosvojiva tvrđava za rivale - Budućnost Voli je ostvarila važnu pobjedu protiv Arisa zahvaljujući fenomenalnoj igri u prvom poluvremenu i na pravi način mu se revanširala za neuspjeh u Solunu.

Bila je to najljepša košarkaška bajka koja je posljednjih godinama viđena u Podgorici.

Crnogorski šampion je igrao kao u transu u prvih 20 minuta, Grci nisu znali šta ih je snašlo, pa je prednost konsnatno rasla do plus 30, koliko je bilo u dva navrata.

U drugom dijelu meča, igrači Arisa su podigli nivo igre, Budućnost Voli nije mogla da izdrži čitav meč u istom ritmu, ali je na kraju slavila sa razlikom većom nego što je poražena u prvom meču (57:75).

Na taj način, „plavi“ su napravili veliki korak ka drugoj fazi, a za to će im biti potrebne pobjede nad Trabzonom i Steuaom na svom terenu.

Bolji početak igrači, stručni štab i navijači Budućnost Volija nisu mogli ni da sanjaju.

Nakon nepuna četiri minuta igre bilo je 13:0, a porvi koš Grci su postigli 120 sekundi kasnije preko Spirosa Murtosa sa linije bacanja (13:1).

Nastavili su Podgoričani da „gaze“ rivala, prednost je rasla iz napada u napad, a trojka Bojana Subotića za 20:1 digla je publiku na noge.

Dva i po minuta prije kraja prve dionice Džek Koen je pogodio trojku za 20:4, a na kraju tog dijela igre na semaforu je stajalo nestvarnih 24:6.

Ista slika i u drugom periodu. Fenomenalno izdanje Budućnost Voklija u oba pravca, igrači Arisa nisu imali pravi odgovor i u 18. minutu bilo je 46:16, poslije dvije vezane trojke Suada Šehovića.

Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 48:21.

Drugo poluvrijeme otvorio je Suad Šehović novom trojkom za 51:21, što je razbudilo goste, pa su polako počeli da smanjuju prednost crnogorskog šampiona.

Posebno dobar period igre Grka viđen je na startu posljednje dionice, kada su serijom 10:0 došli na 61:47, a u 38. minutu i na minus 12 (65:53), ali dalje nisu mogli.

Trojke Suada Šehovića, a potom i Nemanje Jaramaza odveli su Budućnost Voli na 73:52. Pokušali su igrači Arisa da izgube sa manje od 18 razlike, ali im to nije pošlo za rukom.

Suad Šehović je bio najbolji kod domaćina sa 17 poena i osam skokova, a dvocifreni su bili Jaramaz (13) i Tadija Dragićević (13, 11 u prvom poluvremenu, osam skokova).

Kod gostiju najefikasniji je bio Vasilis Simcak sa 12 koševa uz 10 uhvaćenih lopti.

Budućnost Voli - Aris 75:56 (24:6, 24:15, 13:16, 14:19)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Ciulin (Rumunija), Biričik (Turska), Cici (Albanija).

Budućnost Voli: Su. Šehović 17, Jaramaz 13, Subotić 5, Se. Šehović 7 (4-3), Čarapić 2 (4-2), Kuk 6 (1-1), Slavković, Ilić, Dragićević 13 (6-3), Marić 6 (2-2), Rikić 6 (4-4).

Aris: Ksantopulos 5 (2-2), Pelekanos, Čupković, Flionis, Vajt, Voters 11 (1-1), Zaras 6 (2-2), Hagins 2, Koen 11 (2-2), Murtos 5 (2-1), Simcak 12 (4-2), Meknil 4 (2-2).