Budućnost imala lakši trening protiv Mornara

Zadovoljan sam što smo otvorili seriju pobjedom. Prvi meč zna da bude specifičan, ali smo se od starta nametnuli i rutinski meč priveli kraju - rekao je Dejan Radonjić, trener Budućnosti
60 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 17.05.2011. 19:46h

Budućnost nije imala problema u prvom meču finala plej-ofa - Mornar je u "Morači" savladan glatko rezultatom 95:60.

Očekivalo se mnogo više neizvjesnosti na startu finalne serije, ali od sredine prve četvrtine na terenu je postojao samo jedan tim. “Plavi” su iz minuta u minut povećavali prednost, pa je izgledao kao da se nalaze na treningu.

Barani su dobro otvorili meč, u 6. minutu su imali tri poena prednosti (11:8), a tada je krenula mašinerija Podgoričana. Napravili su seriju 11:0 i stigli do 19:11. U drugoj četvrtini prednost se kretala od 10 do 19 poena, koliko je bilo na velikom odmoru (45:26).

- Zadovoljan sam što smo otvorili seriju pobjedom. Prvi meč zna da bude specifičan, ali smo se od starta nametnuli i rutinski meč priveli kraju - istakao je Dejan Radonjić, trener Budućnosti.

U drugom poluvremenu prednost se kretala do 24 poena (55:31) do maksimalnih 95:58 na isteku 39. minuta.

- Nemam komentar. Jednostavno, moji momci nisu postojali na terenu, posebno centarska linija. Ako se centri osvijeste, onda možemo očekivati više u narednim mečevima - riječi su trenera Mornara Đorđija Pavićevića.

Drugi meč igra se u petak u Baru od 20 sati.

Budućnost - Mornar 95:60 (19:14, 26:12, 20:22, 30:12)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 350. Sudije: Vojinović, Rutešić (Nikšić), Šundić (Podgorica).

Budućnost: Mihailović 4, M. Popović 1, A. Popović 3, Barović 5, Otašević 17, Simonović 21, Kadžiulis 15, Dubljević 8, Đukanović 3, Kesić 4, Šehović 5, Milošević 9.

Mornar: Pešić, Damjanović, Sarajlija 3, Radović 9, Miković, Ljujić 2, Jelenić 11, Leković, Gagić 14, Vujošević 3, Ivanović 16, Kuveljić 2.