Budućnost bez problema slavila u Tivtu - 92:74 protiv Teoda, Ibar poražen Baru
Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 01.04.2015. 19:26h

Lagana i rutinska pobjeda Budućnost Volija u duelu sa Teodom.

Ako je i bilo dilema oko konačnog pobjednika, riješene su već do poluvremena, kada je aktuelni šampion stigao do 29 poena viška (56:27). U nastavku su „plavi“ malo smanjili ritam, a Tivćani su to iskoristili i ublažili poraz. Ovo je za Budućnost Voli bila treća pobjeda u Superligi, a Teodo je doživio drugi neuspjeh.

Nikola Ivanović sa 15 poena (sedam asistencija) i Bojan Subotić sa 14 (sedam skokova) bili su najbolji u pobjedničkom timu, dok su se u sastavu Teoda istakli Aleksandar Radulović (21, osam skokova) i Manuel Džonson (18, devet uhvaćenih lopti).

Sutjeska je opravdala ulogu favorita protiv Zete 2011, koja je i dalje jedina ekipa bez pobjede u Superligi.

Trijumf domaćina najavljen je nakon prve četvrtine, a potvrđen nakon treće, kada je na semaforu stajalo plus 22 (75:53).

Barani su u zahtjevnom meču stigli do novog trijumfa u Super ligi.

Utisak je da su do trijumfa stigli zahvaljujući odličnom otvaranju, ali i zatvaranju duela sa Rožajcima.

Iako su se gosti probudili nakon odmora zahvaljujući, Mornar je znao da sačuva prednost i stigne do trijumfa

Teodo - Budućnost Voli 74:92 (16:24, 11:32, 22:12, 25:24)

Tivat - Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Z. Šutulović, Dragojević, Radulović (Podgorica).

Teodo: Šarić 2, Mičel 13, Pekić 6, Vrbica 7, Mijović, Radulović 21, Subotić 5, Lončar, Džonson 18, Šibalić 2, Krivokapić.

Budućnost Voli: Kuk 3, Šehović 9, Dašić, Planinić 10, Subotić 14, Radunović 11, Čarapić 2, Baćović 10, Popović 7, Ivanović 15, Rejnolds 4, Savović 7.

Sutjeska - Zeta 2011 96:69 (25:16, 20:20, 30:17, 21:16)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 300. Sudije: Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Budva).

Sutjeska: Pavlićević 13, Đurović 6, Kljajević 8, Kovač 7, Čvorović 8, Vujović, Ilić 10, Spasojević 14, Arsić 6, Ljujić 4, Ćalić, Vranješ 20.

Zeta 2011: Radović, M. Raičević 13, F. Raičević 2, Bogojević 8, Otašević, Milićević 2, Mugoša 13, Kaluđerović, Kastratović 3, Kovačević, Sjekloća 22, Ivanović 6.

Mornar - Ibar 75:65 (27:17, 15:12, 14:25, 19:11)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Savović (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje).

Mornar: Damjanović, Jelenić 13, Milović 5, Miloš Latković 6, Vujošević 14, M.Latković 2, Kandić 13, Vilson 5, Popović, Mandić 1, Korać 16, Vušović.

Ibar: Dikson 14, Felec 7, Dautović, Vajlon 6, E.Kalić 3, Mijatović 7, Nurković 2, A.Kalić,Marojiević 6, Zejak 13, Hot 5, Tomašević 2.