Budućnost na plus 37 u matineu za prvo mjesto na tabeli

9999 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Ivanović na meču sa Megom, Foto: Mega Bemax/Ivica Veselinov
Ažurirano: 03.11.2019. 13:52h

Dobra i sigurna igra Budućnosti, najubjedljivija pobjeda ove sezone - "plavi" su u gostima savladali Megu Bemax, najmlađu ekipu ABA lige, rezultatom 94:57, u petom kolu prvenstva.

Četvrtom pobjedom Budućnost je preuzela lidersku poziciju, zbog bolje koš-razlike u odnosu na Cedevitu Olimpiju, Primorsku i FMP, koji imaju isti skor (4-1).

Na kvalitet i iskustvo momci Petra Mijovića dodali su i ozbiljnost u košarkaškom matineu, pa je rezultat samo posljedica razlike između dva tima.

Sve je riješeno u drugoj četvrtini, u kojoj su gosti primili samo četiri poena, a postigli 21, pa su na poluvremenu imali 21 razlike (46:25).

Do kraja je bila rutina, s tim da je Budućnost zadržala sasvim dobar ritam, povećavajući prednost...

Svi igrači Budućnosti su se upisali u strijelce. Nikola Ivanović je sa deset poena, pet skokova i osam asistencija bio najbolji pojedinac meča.

Suad Šehović je upisao 12, Skot Bamfort 11, Aleksa Ilić deset...

U ekipi Mege jedina svijetla tačka naš mladi reprezentatovac Marko Simonović sa 15 poena i 10 skokova