Budućnost ne da vrh: "Plavi" osvojili i Zadar

23 komentar(a)
Džulijus Dženkins, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 28.12.2015. 21:46h

Kratkotrajan pad koncentracije u finišu treće i početkom posljednje četvrtine nije skupo koštao košarkaše Budućnost Volija.

Tim Luke Pavićevića je sa sigurnih plus 11 (45:34) dozvolio Zadru da serijom 12:1 izjednači, ali se brzo oporavio i na kraju stigao do ubjedljive pobjede (65:52), 15. u 17 kola ABA lige, a osme uzastopne.

Ključni detalj je bila trojka Džulijusa Dženkinsa iz ugla za 49:46, kojom su Podgoričani prekinuli niz od preko četiri minuta bez koša iz igre.

Zadrani su prišli na 48:49, ali je to bilo sve - lider je „zategao” odbranu, pet minuta nije primio koš, a na drugoj strani su Tadija Dragićević i Aleks Marić postigli po četiri, Suad Šehović dva poena i riješili sve dileme kada je opet dostignuto plus 11 (59:48).

Dragićević je bio najefikasniji igrač meča sa 22 pogotka (14-8 za dva, trojke 6-2), Marić je dodao 13 (dvojke 5-5, bacanja 4-3) i osam skokova, a vrlo bitan je bio i učinak 34-godišnjeg Dženkinsa, koji je upisao 10 koševa, sedam uhvaćenih lopti i tri asistencije.

„Utakmica je bila izuzetno teška za nas poslije dugotrajne serije napornih gostovanja. U meč smo ušli sa obavezom, koju smo sami sebi nametnuli, da novu godinu dočekamo sami na 1. mjestu”.

„Igrači su umorni i dosta ispražnjeni, jer su protiv Crvene zvezde i Mega Leksa dali posljednje atome snage da pobijede. U takvoj situaciji nije bilo mogućnosti za inspirativnu igru, ali se jedan tim svim silama trudio da ostvari pobjedu i na tome čestitam ovim momcima”, rekao je Pavićević za „Vijesti”.

Budućnost već drugog dana 2016. godine dočekuje Tajfun, a 10. januara igra veliki derbi sa Cedevitom u Zagrebu. Ako dobije oba meča, crnogorski šampion bi praktično osigurao prvu poziciju pred plej-of.

„Moramo da zadržimo motivaciju i da neposredno poslije Nove godine kući protiv Tajfuna potvrdimo niz pobjeda. Tada nam slijedi presabiranje i nastavak sezone nema u kojem nema pojačanog ritma utakmica”, zaključio je Pavićević.

Prve minute nakon loma kosti u šaci je odigrao Divou Džozef, dok Sead Šehović nije nastupio zbog virusa.

Zadar - Budućnost Voli 52:65 (12:16, 12:13, 16:17, 12:19)

Zadar - Dvorana "Krešimir Ćosić". Gledalaca: 3.000. Sudije: Pukl, Majkič (Slovenija), Nešković (Srbija).

Zadar: Bašić 7, KOUZI 3, Jelenković, Kraljević 12 (4-4), Šango, DELAŠ 5 (2-2), Špaleta, M. Ramljak 6 (2-2), MARINKOVIĆ 8 (2-0), Barać 2 (2-0), I. RAMLJAK 9, PAŠALIĆ.

Budućnost Voli: SU. ŠEHOVIĆ 7, Jaramaz 5 (4-2), Subotić, Se. Šehović, Čarapić, KUK 8 (2-2), Baćović, DRAGIĆEVIĆ 22, MARIĆ 13 (4-3), DŽENKINS 10, Rikić, Džozef.