Budućnost nije dočekala kikseve rivala: Pobjede Cedevite i Partizana

Igokea - Vedevita 75:78, Partizan - Cibona 59:83, u mečevima 18. kola ABA lige
1291 pregleda 4 komentar(a)
Sa meča Budućnost - Cedevita u Podgorici

Budućnost nije dočekala kiks rivala u borbi za što bolju poziciju pred plej-of ABA lige.

U 18. kolu regionalnog takmičenja, Cedevita je u Laktašima savladala Igokeu 78:75, dok je Partizan u duelu dva nekadašnja prvaka Evrope nadigrao Cibonu u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu - 83:59.

Da bi preuzela drugo mjesto na tabeli, Budućnost mora da dobije sve utakmice do kraja regularnog dijela sezone, ali i dočeka barem jedan poraz Cedevite.

Nije ga dočekala večeras, iako je Igokea nakon velikog minusa u trećoj četvrtini, čak 15 poena razlike, povela tri minuta prije kraja. Ekipa Slavena Rimca ipak je mirno privela utakmicu kraju i sačuvala drugo mjesto,

Da bi sačuvali barem treću poziciju, Podgoričani u narednom kolu protiv Partizana u Beogradu ne smiju da izgube sa preko četiri razlike, koliko su dobili prvi meč.

Podrazumijava se, naravno, da izabranci Jasmina Repeše slave u ponedjeljak protiv Mornara, ali i u dva posljednja kola protiv Mege u gostima i Cibone kod kuće.

Crnogorski košarkaški derbi igra se u ponedjeljak u "Morači" u 18 sati.

U trećem današnjem meču ABA lige vodeća Zvezda bila je sigurna u Beogradu protiv Olimpije (89:61).